НАЈНОВО

Скандал ја потресува „Мис на Америка“: Се појавиле меилови во кои ги исмејувале,омаловажувале и навредувале кандидатките

Повеќето луѓе од здружението кое го организирало „Мис на Америка“ во саботата поднеле оставки после откривањето на меиловите во кои некои победнички биле омаловажувани и нарекувани со грди имиња. Според пишувањето на Washington Post, оставки поднеле извршниот директор Сем Хаскел и претседателот Џош Рендл како и претставничка на советот, Лин …

Повеќе »

(ФОТО) Убавици и „ѕверови“: 10. докази дека на жените не им е битен изгледот на мажот

Не е тајна дека мажите паѓат на изгледот на жената, но затоа вниманието на жената ќе ги привлече квалитетите на мажот. Во продолжување погледнете ги доказите за тие тврдења… Многу истражувања покажале дека на повеќето мажи најбитен им е изгледот на жената. Припадници на машкиот пол на ова тврдење веројатно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го трејлерот за „Преспав“ и очекувајте го стартот на ТВ 24

Првата сезона на „Преспав“ ги освои македонските ТВ гледачи и одлична вест беше дека продуцентите се одлучиле и за втора сезона… Токму пред Нова Година започнува долгоочекуваната втора сезона од македонскиот ситком “Преспав”. Хит комедијата повеќе нема да се емитува на Телма, туку на ТВ 24. 26 декември, вторник е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонецот Огнен Здравковски со максимален број гласови во наредниот круг на „Ѕвезди на Гранд“!

Фантастичен почеток! Огнен Здравковски од Македонија во првиот круг на „Ѕвезди на Гранд“ се претстави со песната „Тајно моја“ од Тоше Проески после која добил три гласа. Во продолжување ја запеал „Звао сам је Емили“ од Здравко Чолиќ, а потоа ѕидовите продолжиле да паѓаат. На крај имал максимален, седум, број …

Повеќе »

(ФОТО) На Ријана од минијатурниот црн фустан скоро се’ и „испопаѓало“

Пејачката го привлекувала вниманието на концертот на Џеј Зи. За таа пригода избрала црн мини фустан кој едвај и ги додржувал облините, а на тоа „нафрлила“ и кожен мантил… Веќе некое време се шушка дека Риана (29) се свршила со милијардерот Хасан Џамал (29), а неодамна била видена со голем …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пристигна трејлерот за „Sicario 2: Soldado”

Обожавателите на филмот „Сикарио“ ги очекува уште една посластица на големото платно… Пред да „се навлечеме“ на серијата „Наркос“, го сакавме филмот „Сикарио“ кој на брутален и реалистичен начин го прикажува современиот свет на нарко картелите. Две години подоцна, ни пристигнува нова причина за веселба. Имено, самошто е претставен првиот …

Повеќе »

(ФОТО) Комбинации на Меланија Трамп за кои најмногу се зборувало во 2017. година: Штикли и капут од 70.000 долари!

Ова се воедни и нејзини најскапи аутфити Првата дама на САД оваа година често била на тапет поради своите модни избори. Најмногу ја прозивале поради „непримерениот“ избор на чевли, но и поради скапи дизајнерски крпички и тоа скоро секој пат кога би се појавиле во јавност. Поради тоа за крај …

Повеќе »

(ФОТО) „Ѓаволот носи Прада“ добива продолжување: Позната приказната за иднината на асистентката!

Продолжувњето на приказната за Емили симпатичната бринета која сака да го освои свирепиот свет на мода, е на пат. Приказната ќе се врти токму околу забавниот и на јазик остар лик кој го игра Ен Хатавеј, само што во вториот дел фокусот не е на нејзината борба да се допадне …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на моќен милијардер си го барал назад прстенот од свршеницата која „го откачила“

Кох во тужбата навел дека Ајви била таа која ја раскинала веридбата во мај и дека повеќе пати барал од неа да му го врати прстенот, но тоа не се случило. Вајат Кох, моден дизајнер и син на моќниот американски милијардер Бил Кох, ја раскинал веридбата со својата девојка и …

Повеќе »