Стенд ап настап на Александар Георгиевски – G Vision вечерва во Оро

Третиот по ред стенд ап во Оро, ќе се одржи денес, со почеток во 21:00 часот, а ќе настапи нашиот најмлад стенд ап комичар Александар Георгиевски или G Vision како што го знае публиката.

Момчето од Битола кое со своите настапи низ цела Македонија ја смее публиката овој Петок ќе се обиде повторно да ја насмее неговата публика.


Влез 200 денари.

Повелете на насмевки!


 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на романот „Победникот беше таа“ од Викторија Костадиновска

Вечерва во Збор Книжарница-кафе во Скопје, со почеток во 19:00 часот, ќе биде промовиран првиот …