НАЈНОВО

(ФОТО) Време е да се потсетиме на 3-те години „Плати со поезија“

Лофт, Мајдан, Наргиле, Фонтана, Дион, Центар бар, Баду бар, Џус бар, Сквер21 во Скопје и Чао кафе во Велессе подготвени оваа година да ја поттикнат инспирацијата на секој посетител на 21-ви март, Денот на поезијата, преку традиционалната кампања „Плати со поезија“ на Јулиус Мајнл.   Од 2015-та година, секоја година, …

Повеќе »

Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром на 25.март:Да трчаме заедно со децата и за децата со Даунов синдром!

Минатата година стотици луѓе ја дадоа својата поддршка за децата со Даунов Синдром. Оваа година традицијата продолжува по трет пат со тоа што хуманитарната трка за децата со Даунов синдром ќе се одржи во недела, 25ти март 2018, со почеток во 11.00 часот во Градски парк во Скопје. Трката е …

Повеќе »

(ФОТО) Славни мајки кои признале дека преживеале постпородилна депресија

„Буквално знаев со денови да седам на исто место на каучот, да блеам во една иста точка, без ниту малку воља и енергија на крајот на денот да се качам на спрат и да одам да си легнам во спалната соба…“ Иако доста жени после породувањето ги мешаат поимите на …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата ѕвезда признала:„Сопругот управува со мојот живот и ми испраќа упатства!“

„Ми кажува што треба да облечам за која пригода, исто така ми советува каде би требало да отпатувам“ рекла реалната ѕвезда во интервју за американско списание… Ѕвездата на реалното шоу „Keeping Up With the Kardashians“, Ким Кардашијан (37) открила дека сопругот Кање Вест (40) преку пораки често и сугерира што …

Повеќе »

(ФОТО) 5. правила за стилот кои секоја жена со облини би требало да ги знае

Кога ќе кажеме со облини, тогаш мислиме на Моника Белучи,Ева Мендез, Блејк Лавли… Иако сеуште не можеме официјално да потврдиме дека облините се во мода, се позачестеното ангажирање на плуссајз манекенките во кампањите на топ брендови не убедуваат дека сме на чекор од одредени (ако не и историски) промени во …

Повеќе »

(ФОТО) Крвта не е вода – Принцезата Шарлот веќе има хоби: Љубовта кон него ја наследила од својата баба принцезата Дијана!

Освен што ужива во своето хоби, малечката принцеза веќе учи и шпански, а „доста“ зборови „собрала“ од својата дадилка, Шпанката Марија Турион Боралјо… Јавноста нема можност често да ја гледа принцезата Шарлот, освен кога е со родителите, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, и ќе се појави на некој настан или …

Повеќе »

(ВИДЕО) За убаво попладне: „BESAME MUCHO” во изведба на Ѓоко Ѓорчев и Кристина Палија

Неодамна се одржа манифестацијата „Асовите бираа асови“. За жал, ниту една македонска ТВ куќа не сметаше за потребно да го сними овој настан на кој учествуваа најголемите македонски спортисти и спортски новинари. Но, затоа МОК (Мкедонски Олимписки Комитет) се погрижи сето тоа да го сними и сподели на својата страна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) На предвреме роденото бебе му се гледале мозокот и вените: Никој не верувал дека ќе преживее – еве како изгледа денес!

Повремено се раѓа и’ бебе кое ги победува сите мрачни прогнози, па со право го носи прекарот “чудесно дете”… Предвременото раѓање на детето е една од најстрашните работи која може да им се случи на родителите. Предвременото раѓање е проследено со цела низа здравствени компликации кои може да го загрозат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роки е „ѕвер“: Сталоне на 72. години вежба со тег на нозете!

Силвестер Сталоне, кој впловил во осмата деценија на живот, и понатаму е во фантастична форма. Холивудскиот суперстар на својот Инстаграм објавил видео како вежба со тег од 45 килограми, но не обична вежба… „Уште една лесна вежба“ напишал Силвестер Сталоне кој восхитил со својата форма. Погледнете: Another easy workout! You’re …

Повеќе »