(ФОТО) Шок на концерт: Крис Реа паднал на бината и почнал да се тресе!

Легендарниот пејач се тетеравел на бината среде концерт во Оксфорд и паднал. Брзата помош го однела додека фановите гледале со неверица. Минатата година преживеал мозочен удар…


Само почнал неконтролирано да се движи наназад и одеднаш паднал со микрофонот во рака, напишал на Твитер еден од обожавателите на славниот пејач, Крис Реа (66) кој синоќа бил на неговиот концерт во New Theatre во англискиот град Оксфорд.
„Само што го одведе Брза помош“ напишал друг обожавател и поделил фотографија снимена непосредно пред падот.


Крис Реа познат по своите хитови „Road to hell“ и „Driving home for Christmas“, пред една година преживеал мозочен удар. Уште во средината на 2000. те се борел со рак на панкресот и го победил.
„Имам чувство дека сега се’ ми се враќа затоа што успеав да останам жив“ изјавил крис Реа лани после мозочниот удар. Ова би требало да биде еден од неговите последни концерти на турнејата на која одработил 37. настапи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работната енергија на високо ниво, ќе го претставува овој прв работен ден во …