Tag Archives: концерт

(ФОТО) Вечерва од 21. часот – Онлајн концерт на Тамара и Тијана!

Секогаш биле оригинални па така и овојпат решија да ги изненадат своите обожаватели… Сестрите Тодевски и Тијана и Тамара, соодветно, ги израдуваа своите обожаватели и следбеници преку Инстаграм со најавата за нивниот прв заеднички концерт преку Интернет, кој ќе биде достапен за сите оваа вечер (23.02.) Со почеток во 21 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојче ја пеело „Само војна да нема“, збогување со Ѓорѓе Балашевиќ, и го расплакала регионот

Симболично збогување од легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ подготви девојче која во придружба на нејзиниот татко ја испеала песната „Само војна да нема“ во близина на Споменикот на убиените деца на опседнато Сараево. Харис Абдагиќ, кантавтор од БиХ и неговата ќерка Кира веќе подолго време објавуваат снимки на кои девојчето изведува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бајден синоќа танцувал со најмалечкото внуче кое го украло шоуто во Овалната соба

Претседателот Џо Бајден синоќа со својот најмлад внук во рацете танцувал додека го гледал инаугуративниот концерт во Белата куќа. Внукот го доби името на покојниот син на Бајден, Бо Бајден. Фото: Скриншот/MailOnline

Повеќе »

Intermezzo Music Bar ветува незаборавна викенд завршница: Ексклузивна дружба со Тони Цетински!

По гостувањата на неповторливите Петар Грашо и девојките од составот Фрајле, на 4 октомври (недела) на сцената на единствениот музички бар во земјава ќе застане човекот кој ја отпеа незаборавната „Лагала нас мала“ со нашиот Тоше; човекот чиј глас разоружува, а теми ги разнежнуваат и најтврдите срца; Во недела гостува …

Повеќе »

INTERMEZZO MUSIC BAR епицентар на добрата забава – ФРАЈЛЕ доаѓаат на уникатна дружба со омилената публика

Веќе традиционално средите во единствениот музички бар кај нас се резервирани за уникатни музички патувања. Овој пат, односно на 23 септември, во Intermezzo Music Bar доаѓаат девојките кои пеат песни од Тоше, имаат дует со Тијана, освоија награда на минатогодишниот Макфест – ако се уште не претпоставивте, станува збор за …

Повеќе »

(ФОТО) ХУМАНО СРЦЕ: Девојките, или The Chicks, направија фантастичен мини-концерт за Здружението на лица со церебрална парализа – Велес.

„Без збор, со многу љубов и ентузијазам, ја прифатија поканата да дојдат и да настапат, а радоста што ја донесоа на сите таму не се опишува со зборови. Секоја чест Девојки! Daliborka пак, која долги години го води здружението, и има направено безброј работи за десетици од овие лица, ја …

Повеќе »

Вечер полна љубов – ЉУБОЈНА во сосема поразлично издание

Средите во првиот и единствен музички бар кај нас веќе станаа вечери посветени на убавата музика, а, пред сè, вечери посветени на домашната музичка сцена. Овој пат Intermezzo music bar ја најавува дружбата со Љубојна и уникатниот глас на неповторливата Вера Милошевска. Оригинални како и секогаш Вера и Оливер и …

Повеќе »

МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ – Кривична пријава за организаторот на концертот на Петар Грашо во Битола: Наместо 600 продале 2.000 влезници

Инаку, за концертот биле продадени повеќе од 2.000 билети, иако било дозволено присуство само на 600. посетители. Организаторот на концертот на Петар Грашо во античкиот театар на локалитетот Хераклеа во Битола, кој се одржа на 20. август, ќе добие кривична пријава, изјави, за „Сител“, директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко …

Повеќе »

Серијалот уникатни настани во Intermezzo music bar продолжува со ексклузивниот настап на Петар Грашо

Една од најголемите хрватски ѕвезди, фантастичниот Петар Грашо доаѓа во Скопје, но овој пат во сосема поразлично издание и на сосема поразлична локација – Грашо ќе биде дел од серијалот ексклузивни настани во првиот и единствен музички бар кај нас Intermezzo music bar. „Ако те питају“, „Уторак“, „Ко нам брани“… …

Повеќе »