Tag Archives: концерт

(ВИДЕО) Што одговори Дарио на коментарите за високите цени на билетите?

Дарио Панковски ќе одбележи 40 години музичка кариера со ексклузивен концерт во Филхармонијата на 17 февруари. Дарио ќе го придружува неговиот некогашен бенд „Миг-21″, со кој ги сними првите два албума во почетокот на 1990-ите. Еден од најпопуларните македонски поп пејачи, кој ја почна кариерата во групата „Бон-тон”, има објавено …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ИЗВИНИЛ – На пејачот му пукнале панталоните меѓу нозе за време на концертот, Џенифер Анистон се’ гледала од првиот ред

Еден од најпопуларните пејачи и омилен на жените Хари Стајлс доживеал непријатна ситуација на својот последен концерт. Имено, за време на концерт во Инглвуд, Калифорнија, енергичен како и секогаш, Хари ги изведувал своите хитови кога во еден момент му пукнале панталоните, меѓу нозете. The moment Harry realized he ripped his …

Повеќе »

Спектакл во најава! Мирослав Илиќ прославува 50 години кариера во „Арена Борис Трајковски“ на 18-ти март

Со големо задоволство го најавуваме славеничкиот концерт на легендата на народната музика, Мирослав Илиќ, по повод неговиот 50 годишен јубилеј од неговата кариера, што ќе се одржи на 18-ти март во „Арена Борис Трајковски“. Мирослав Илиќ прославува 50 години кариера. И тоа каква кариерa! Среќен е затоа што има песни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КОНЦЕРТ ВО ДУБАИ – Бијонсе,за 24 милиони долари, настапи по петгодишна пауза: Снимките објавена и’ покрај забраната

По петгодишна пауза, Бијонсе настапи во Дубаи за дури 24 милиони долари. И покрај тоа што на присутните им беше строго забрането да објавуваат снимки и фотографии, тие набрзо почнаа да се шират на социјалните мрежи. Концертот траел еден час и се одржал во новиот хотел Atlantis The Royal. На …

Повеќе »

(ВИДЕО) Адел се расплакала среде концерт: Од сцената и се обратила на публиката

Обожавателка на Адел, која отпатувала на нејзиниот концерт во Лас Вегас за да го прослави разводот, ја оставила пејачката во солзи кога ја откри причината за доаѓањето. Ребека Финеглос (33) неодамна се развела и го прославила тој настан одејќи во Лас Вегас со своите пријатели, а целата приказна ја сподели …

Повеќе »

Ситно до концертот на Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO)! – ФОРМАЦИЈАТА ПО КОЈА ПОЛУДЕ СВЕТОТ

Одбројуваме до првиот македонски, солистички концерт на Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) или бендот кој важи за еден од најпознатите во традиционалната музичка интерпретација, притоа почитувајќи ги предците додека живеат во сегашноста. Концертот во рамки на одбележувањето на 10-годишниот јубилеј на бендот е закажан за во недела (11 декември), во …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОБИЧЕН СЛУЧАЈ – Обожавателка на Guns N’ Roses завршила со модринки на лицето: На концертот ја погодил микрофонот

Една жена од Аделаида, Австралија се здобила со модринки под очите и на носот, откако микрофонот фрлен од пејачот на „Ганс енд Роузс“, Ексл Роуз, ја удрил во лицето. Ребека Хоу се здобила со две виолетови модринки и гребнатинка на носот по инцидентот во Аделаида во вторникот вечерта, пишува Adelaide …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ИСПАРИЛА“ СО КОНФЕТИТЕ – Адел исчезнала од сцената на настап во Лас Вегас, фановите во публиката останале збунети

Британската пејачка Адел ја оставила публиката на своето шоу во Лас Вегас прилично запрепастена откако изгледало како да исчезнала од сцената. Пејачката навидум исчезнала во воздух за време на настапот како дел од нејзиното долгоочекувано резиденцијално шоу во Лас Вегас наречено „Викенди со Адел“. Клип од шоуто на Адел во …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ДРУЖЕЛЕ НА КОНЦЕРТ – Бред Пит виден во друштво на тазе разведена 29-годишна девојка, ги подгреале гласините за романса

Откако неговата драма со поранешната сопруга Анџелина Џоли барем навидум се „смири“, еден од најголемите холивудски заводници Бред Пит времето го поминува излегувајќи и уживајќи во друштво, а ги подгреал и гласините за нова романса. Бред Пит викендов присуствувал на концертот на Боно во Лос Анџелес, а по тој повод …

Повеќе »