Tag Archives: концерт

Вечерва концерт на Влатко Стефановски во Антички театар во Охрид

Најпознатиот македонски гитарист Влатко Стефановски вечер ќе има концерт во Античкиот театар во Охрид. Нашиот гитарски виртуоз ќе настапи со гостите и негови пријатели Теодосиј Спасов од Бугарија, хармоникашот Танос Ставридис од Грција, Биља Крстиќ од Србија, Весна Гиновска Илкова и групата „Љубојна“ од Македонија. Посетителите ќе можат да го …

Повеќе »

(ФОТО) Ретко или воопшто не се гледа: Марија Шерифовиќ во бикини!

Позната е како многу строг член на жирито, по своето неконвенционално однесување, редовно во панталони и маички… Обожавателите во Македонија ќе можат да ја видат на концертот во Охрид (на 3.август), веднаш по Илинден, а којзнае…можеби и’ ќе се искапе во Охридското езеро, бидејќи со последните фотки Марија Шерифовиќ покажува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рики Мартин поради оваа снимка на „столбот на срамот“ !

Светските медиуми пренесуваат дека публиката е разочарана после концертот на поп пејачот Рики Мартин по повод 4. јули, Денот на независноста на САД.Иако имал поддршка од приружните вокали, клучните делови од песните сепак ги „прескокнувал“ и не ги пеел. Снимката од неговиот настап дошла и до социјалните мрежи каде не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вирален хит: Ќерката на Џеј Зи и Бијонсе, кога ги видела голи, „пропаднала во земја“ од срам

За време на концертот на Бијонсе и Џеј Зи во Лондон, кој од првите редови го следела и нивната шестгодишна ќеркичка, биле пуштени секси снимки од спотот за новата песна.Таквото сценарио не и се допаднал на нивната миленичка која не можела да го скрие срамот поради прикажаното… Ќерката на најпопуларниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 20. години „Нокаут“ и „Авалон“ се враќаат на „местото на злосторот“

„Големо е задоволството кога во годината на јубилеи констатираш дека има уште еден јубилеј“, велат од Авалон продукција. Па така со реално јак повод каков што е нов албум на групата, НОКАУТ и Авалон Продукција после 20 години се враќаат на местото каде што „Нокаут“ го одржа првиот голем концерт …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се осмелила да и даде микрофон, а целиот стадион занемел…

Пинк покажала колку е великодушна, колку е племенита и колку е кул. Иако мислела дека на девојче само ќе му исполни желба, да се слика со неа, ова 12. годишно девојче ја оставила без текст бидејќи дошла до микрофонот. На концертот во Ванкувер Пинк ја повикала Викторија Антони. На девојчето …

Повеќе »

Солистички концерт на Нина Бадриќ во Скопје!

По распродадените „Сава Центар“ во Белград и српско Народно позориште, хрватската поп пејачка Нина Бадриќ конечно доаѓа во Скопје на голем солистички концерт, кој ќе се одржи на 09. јуни во Македонската филхармонија. Неодамна Нина Бадриќ ја претстави и новата песна „Mijenja se vrijeme“, каде што фановите ги воодушеви со …

Повеќе »

Во Камерната сала на Македонската филхармонија:Мајкл Најман, Стив Рајх и Тери Рајли во изведба на пијанистката Дуња Иванова

На 16 мај (среда) во Камерната сала на Македонската филхармонија во 20 часот, концерт ќе одржи истакнатата пијанистка Дуња Иванова. И овој пат, во фокусот на програмата на Иванова се дела од современи композитори. Ќе бидат изведени неколку композиции од култниот филм „Пијано“, чија музика ја создаде влијателниот Мајкл Најман, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на Еден“ го угости Иван Босиљчиќ!

Неколку дена пред неговите концерти во Скопје и Струмица, популрниот глумец Иван Босиљчиќ специјално долета од Белград за да биде дел од „Еден на Еден“. Српскиот актер на каучот кај Жаре рецитираше на македонски, а не пропушти ни да запее. Покрај Босиљчиќ, во недела ќе ја гледаме и неверојатната 90-годишна …

Повеќе »