Tag Archives: концерт

Сара Мејс ве поканува на концерт!

Во недела, 01.10.2017, со почеток во 15.00 часот во Скопје Сити мол ќе се одржи голем концерт на Сара Мејс во склоп на проектот Floating through space with Sarah Mace. Концертот се одржува „како замена“ за оној на плоштадот „Мајка Тереза“ кој поради дождот, на еден начин, беше одложен за …

Повеќе »

Аеросмит ја прекинал турнејата поради здравствени проблеми на пејачот

Рок групата Аеросмит ја прекинала турнејата по Јужна Америка и ги откажала концертите во Бразил, Чиле, Аргентина и Мексико поради неочекувани здравствени проблеми на пејачот, Стив Тајлер кој итно бил префрлен на лекување. Точната причина за здравствените проблеми на Стивен Тајлер не е позната, но пејачот се обидел да ги …

Повеќе »

Најава за викенд за уживање во Скопје со живата легенда Раде Шербеџија!

Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со холивудска слава, живата легенда Раде Шербеџија, на 04. и 05. ноември доаѓа во Скопје, со два ексклузивни концерта во Македонската опера и балет, придружуван од неговиот бенд „Западни колодвор“ од Загреб. Харизматичниот Раде во Скопје ќе го промовира новиот албум …

Повеќе »

(ФОТО) Ништо не ја сопре Сара Мејс да полета!

И’ покрај дождот Сара полета во вселената со својот бенд! Сара Мејс покрај временските неприлики во Скопје создаде прекрасна атмосфера за сите љубители на музиката. Поради дождот Сара Мејс и нејзиниот бенд акустично го изведoa проектот „Floating through space“ и им ја исполнија желбата на сите кои беа на платото …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во Скопје STING доаѓа заедно со својот син Joe Sumner

На претстојниот концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје, легендата на светската рок сцена STING ќе настапи со своите долгогодишни соработници, гитаристите Dominic Miller и Rufus Miller, тапанарот Josh Freese, а негов специјален гостин ќе биде неговиот син, Joe Sumner. Joe Sumner е син на STING (Gordon Sumner) од …

Повеќе »

Андреа Бочели паднал од коњ: Има тешки повреди на главата и колковите

Итната служба смета дека неговите повреди на главата и колковите се сериозни но животот не му е во опасност. Но, италијанскиот тенор на социјалните мрежи ги разубедил фановите дека станува збор за сериозна повреда „Тоа беше обичен пад од коњ. Ако нема компликации можеби и денес ќе ме пуштат дома“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Подгответе се за незаборавен концерт на најуникатната Сара Мејс

Под покровителство на Град Скопје се подготвува концертот на една од најуникатните и најспецифичните музичарки во Македонија, Сара Мејс. Концертот ќе се одржи на 26.ти септември во 20. часот на плоштадот „Мајка Тереза“, пред платото на МОБ. На 1. септември Сара Мејс ја објави песната „Небо“ најавувајќи го својот најнов …

Повеќе »