Сара Мејс ве поканува на концерт!

Во недела, 01.10.2017, со почеток во 15.00 часот во Скопје Сити мол ќе се одржи голем концерт на Сара Мејс во склоп на проектот Floating through space with Sarah Mace.
Концертот се одржува „како замена“ за оној на плоштадот „Мајка Тереза“ кој поради дождот, на еден начин, беше одложен за денес, иако и тогаш Сара Мејс на своите обожаватели им приреди големо доживување.
Поминете еден час, со Сара Мејс, на земјата во духот на креативно бескраен, неуморно уникатен и безкомпромисно футуристички карактер на вселенски звук.Концертот на Сара Мејс е уште едно бесплатно незаборавно вселенска дружење за сите за сите кои сакаат да го чујат проектот Floating through space with Sarah Mace.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …