(ФОТО) Ништо не ја сопре Сара Мејс да полета!

И’ покрај дождот Сара полета во вселената со својот бенд!
Сара Мејс покрај временските неприлики во Скопје создаде прекрасна атмосфера за сите љубители на музиката. Поради дождот Сара Мејс и нејзиниот бенд акустично го изведoa проектот „Floating through space“ и им ја исполнија желбата на сите кои беа на платото на МОБ, дојдени да уживаат во концертот.
Таа на одличен начин ја истакна нејзината уникатност на плоштадот „Мајка Тереза“,совршено претставувајќи го концептот на најновиот проект „Floating through space with Sarah Mace“.Поради сонот и желбата да ги исполни обожавателите на музиката со пријатни чувства и незаборавни моменти, Сара Мејс ќе одржи уште еден концерт во Скопје во „Сити мол“ на 01.10.2017 во 15:00 часот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …