Tag Archives: сара мејс

(ВИДЕО+ФОТО) „Нешто конкретно“ со Сара Мејс, Вели Мумин, д-р Ангелчо Андоновски:„Ќерка ми со каменче си го напиша името кај мене на кола, сега си ја возам изгребана!“

Времеплов во најновата емисија на „Нешто конкретно” (Недела 17 часот на ТВ ТЕЛМА), зборуваме за едно време кога се беше поубаво, понаивно, поненаметливо, зборуваме за шареноликоста на детсвото во кое израснаа другите генерации и споредуваме како сега растат децата. Од кога не сте виделе некој на улица да игра „Сакате …

Повеќе »

Видео интервју – Димитар Атанасовски: „Два пати бев со Сара кога се пораѓаше, тоа што помина никогаш не би можел да го издржам!“

Димитар Атанасовски повеќе од петнаесет години е дел од јавната сцена. Публиката го запозна како водител на емисијата „Тротоар”, работи во Сити радио и скоро и да нема фестивал и манифестација во Македонија на која не бил водител. Пет години е во брак е со пејачката и харфистка Сара Мејс, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Снежно а капела изненадување од Sarah Mace & The Christmas Girls

Освен како сезона на споделување убави нешта и зближување со најблиските, зимскиот период е познат и како време за уживање во звуците на најубавите празнични евергрини, достапни низ целиот свет со илјадници изведби во различни стилови и јазични верзии од голем број на пејачи и музичари. Сара Мејс, заедно со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Совршена комбинација : „Трепет“ е новата песна на Sarah Maceи Eye Cue

Дружењето и музиката си го направија своето, споија уметници кои створија едно  музичко дело за уживање во овие есенски денови. Sarah Mace и Eye Cue снимија заедничка песна и уникатен видео спот. Песната е насловена како „Трепет“, за како што велат тие, да влезат со трепет во есента. Песната е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Од својата комфор зона, Sarah Mace со „Бакар боја“

„Copper room sessions“на Ивица Јанкуловски до чиста и сурова уметничка слобода во музиката Ивица Јанкуловски, има уникатна визија за авторската музика во Македонија. Преку проектот „Copper room sessions“ и во студиото „Алшар“ тој одлучи да ги отвори вратите на музичката уметност. Меѓу првите тоа го направи познатата македонска пејачка Sarah …

Повеќе »

(ВИДЕО) Femme Fatale на Александар Ристовски – Принц ги поместува граници

Александар Ристовски – Принц и Сара Мејс го извадија “Копито“. Сите се прашуваа каков ќе биде спотот и сега го имаат одговорот. Стил кој соодветствува на проектот на Принц “Femme Fatale“.  Спотот на “Копито“ беше снимен во Аква парк „Борис Трајковски“ во Скопје, а за неговите потреби се појавуваат околу …

Повеќе »

Сара Мејс е Femme Fatale во новиот проект на Принц?!

Александар Ристовски – Принц и Сара Мејс го правеа “Копито“ на толку специфичен начин, што никој не знае каков ќе биде видео спотот кога ќе излезе. Песната е е комплетно авторско дело на Принц, а вокалот на Сара Мејс, за проектот Femme Fatale. „Тотално забавно, интересно и необично искуство. Мислам дека …

Повеќе »

(ФОТО) Бебиња кои донесоа радост на македонската естрада:И’ кога е најтешко со нив е полесно и најубаво!

Колку и да ни се случуваат неправди, или доживуваме трагични моменти…има едни малечки суштества кои откако ќе влезат во нашиот живот се’ прават поубаво… Во годината што изминува и на македонската естрада се родија неколку бебиња кои на некои ги запознаа со значењето на љубовта што значи родител, на други …

Повеќе »

(ФОТО) Сара и Димитар добија ќерка: Се роди Илина!

Пејачката Сара Костадиновска и нејзиниот сопруг водителот Димитар Атанасовски денеска станаа родители. Утрово се роди нивната ќерка Илина. „Не е лажна тревога…… Најсреќна на свет сум! Не ми се верува какво е чувството“, напиша Сара. Не е лажна тревога…… Најсреќна на свет сум! Не ми се верува какво е чувството…… …

Повеќе »