Tag Archives: концерт

(ВИДЕО+ФОТО) Мишо Ковач пееше пред скопјани,а се случи и една свршувачка!

Со еден од своите најголеми екс-ју хитови, испеан уште одамна на еден од “Сплитските фестивали”, песната попозната како “На твојој руци прстен” (инаку, во оригиналот е “Ќе проплаче зората”) Мишо Ковач со душа и срце лесно ја освои својата верна скопска публика која во голем број дојде да ужива со …

Повеќе »

После три години Ѓорѓе Балашевиќ повторно во Скопје

По пауза од три години, музичката легенда Ѓорѓе Балашевиќ доаѓа да одржи концерт во Скопје. Концертот е на 19. мај, во 20 часот, во ВИП Арената „Борис Трајковски“. Настапот на Балашевиќ е во рамките на неговата последната турнеја за која беа распродадени концертите во Загреб, Задар,Белград, Сараево… Концертот го организира …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Концерт за годишнина: Џенифер Лопез облече 8. секси комбинации на концерт пред „Супер Боул“

Џенифер Лопез пееше хит по хит, ја одбележа годишнината со Алекс Родригез, премиерно изведе нова песна, му оддаде почит на Принц и промени ОСУМ костими за време на концерт во Минеаполис. Додека ги пееше своите хитови меѓу кои „Waiting for Tonight“, „Jenny from the Block“, „On The Floor“ и „I’m …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Влатко Стефановски: Акустична концертна промоција на „Мајчин јазик“

Во ноември 2017. година, Влатко Стефановски го објави албумот „Мајчин јазик“, како издание на „Кроација рекордс“. Ова е првиот акустичен албум во неговата кариера, и веднаш по издавањето се здоби со неподелени позитивни критики од балканските музички критичари и медиуми. На 17. март 2018. година, ќе биде организиран концерт на …

Повеќе »

На Бадник на МТВ: „Филхармонија за Шпато“

На Бадник, во пресрет на големиот православен празник Божик, МТВ ќе емитува снимка од големиот концерт на еден од најголемите македонски музички работник, Драган Ѓаконовски Шпато… Со својата музичка генијалност тој беше далеку над времето во кое забавната музика и џезот се наоѓаа во Македонија. Беше единствен по својата способност …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Неготино пееше со Ѓоко Ѓорчев и пријателите: Насмевки кои немаат цена!

Синоќа во Културнот центар во Неготино концерт одржа Ѓоко Ѓорчев, човекот кој „го прослави Неготино“ и вон границите на Македонија. Ѓоко Ѓорчев со неговите пријатели – Кристина Палија (сопрано вокал), Ирена Крстевска Стевановски (вокал), Филип Стевновски бенд…како што можете да видите од фотографиите ги воодушевиле неготинчани. Насмевките на задоволство на …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоко Ѓорчев концерт – „My way“:„Емотивен предизвик“ на свој терен!

Утре во Центарот на култура „Ацо Ѓорчев“ во Неготино, Ѓоко Ѓорчев ќе има концерт заедно со неговите пријатели – Кристина Палија (сопрано вокал), Ирена Крстевска Стевановски (вокал), Филип Стевановски бенд… „Многу сум среќен што ќе имам концерт токму на Божик.И тоа во мојот роден град, на сцената, на оние исти …

Повеќе »

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Музички спектакл на „Суперхикс“ во Скопје

Минатиот петок се одржа концертот на групата Суперхикс, под мотото “ИЗРАМПАРАРАМИЗИРАЈ СЕ!” во организација на САН продукција, во малата сала на ВИП арената Борис Трајковски. Околу 2.000 најверни фанови заедно со бендот ги пееја нивните најголемите хитови и уживаа во одличната музика. „15 декември беше ден кога сакавме и успеавме …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоко Ѓорчев и пријателите: „My way“ на 25. декември пред неготинчани

Ѓоко Ѓорчев полека го исполнува списокот од најавените концерти низ Македонија во рамките на турнејата „My way“ по повод 25. години на естрадната сцена. После многу години тој се враќа на матичната сцена во Неготино. Имено, во 1970. година Ѓоко Ѓорчев како млад талент победил на регионалниот избор на талентиран …

Повеќе »