(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Музички спектакл на „Суперхикс“ во Скопје

Минатиот петок се одржа концертот на групата Суперхикс, под мотото “ИЗРАМПАРАРАМИЗИРАЈ СЕ!” во организација на САН продукција, во малата сала на ВИП арената Борис Трајковски.
Околу 2.000 најверни фанови заедно со бендот ги пееја нивните најголемите хитови и уживаа во одличната музика.

„15 декември беше ден кога сакавме и успеавме да му дадеме боја на секојдневното сивило“, рекоа од „Суперхикс“. На концертот настапија и „Визија“, еден од најдобрите млади рок состави.


Концертот беше исклучителен музички и визуелен спектакл.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СОБРАЛА КОМПЛИМЕНТИ – Шерон Стоун во долна облека ја пресоздала легендарната сцена од „Сурови страсти“

Шерон Стоун ја пресоздала својата легендарна сцена од филмот „Сурови страсти“ облечена во долна облека …