Tag Archives: концерт

(ФОТО) Ѓоко Ѓорчев и пријателите: „My way“ на 25. декември пред неготинчани

Ѓоко Ѓорчев полека го исполнува списокот од најавените концерти низ Македонија во рамките на турнејата „My way“ по повод 25. години на естрадната сцена. После многу години тој се враќа на матичната сцена во Неготино. Имено, во 1970. година Ѓоко Ѓорчев како млад талент победил на регионалниот избор на талентиран …

Повеќе »

РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје!

НеповторливитеСуперхикс се подготвува целосно да го освежат Скопје на 15 декември 2017 во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во 20:30 часот. „РамПаРаРам е стихот кој последнава година најчесто го слушаме. Во кола, по дома, на ТВ, од фрижидер, во комшии, на пиво, во диско, насекаде. А 15 декември е денот кој …

Повеќе »

(ФОТО) Шок на концерт: Крис Реа паднал на бината и почнал да се тресе!

Легендарниот пејач се тетеравел на бината среде концерт во Оксфорд и паднал. Брзата помош го однела додека фановите гледале со неверица. Минатата година преживеал мозочен удар… Tweets by Matty_Boy_89 Само почнал неконтролирано да се движи наназад и одеднаш паднал со микрофонот во рака, напишал на Твитер еден од обожавателите на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Скандалозно: Џенифер Лопез го облекла најпровокативниот костум во историјата!

Џеј Ло на концертот во Дубаи ја оставила публиката без текст, а за нејзината облека зборуваат сите. Пејачката Џенифер Лопез е позната по костимите кои ги носи на своите концерти, но на настапот во Дубаи ги шокирала сите со провокативната облека. Џеј Ло на бината се појавила речиси гола, само …

Повеќе »

(ФОТО) „Монистра“ со предновогодишен концерт во Драмски театар

Годината во која „Монистра“ прославува 15. години музицирање на домашната и меѓународна сцена ќе ја заокружи со целовечерен предновогодишен концерт на 10. декември 2017. во Драмски Театар – Скопје… Етно групата „Монистра“ од Скопје, годинава во април го промовираше својот втор албум. Афирмацијата која ја направи со многубројните концерти во …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Концерт на „Меморија“: Неуништливите јунаци на македонската поп-рок музика блеснаа во ново светло!

Враќање како да беа вчера а не пред децении – би бил кус епилог од тоа што дечките од „Меморија“ и го преиредија на публиката на нивниот „повратнички“ концерт и уште еднаш покажаа дека времето никако не коже да ги уништи вистинските вредности…А, „Меморија“ е вредност. Не е тешко да …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Меморија“ во „Еден на Еден“: Од концерти бегавме боси и со полициска придружба

„Сме се враќале боси од свирка, ни скубале коса, ни врзувале патики…“. Подгответе се за вечер полна со неверојатни и смешни приказни заедно со легендите на македонската музичка сцена „Меморија“. Перо Камиказа и Поце Икономов кај Жаре во „Еден на Еден“ зборуваат за времињата кога се живееше за и од …

Повеќе »

(ФОТО) Наташа Беквалац првпат трудна пред камерите

Поп пејачката Наташа Беквалац, синоќа настапила во еден белградски клуб. Во таа пригода им позирала на љубопитните новинари и фоторепортери, прв пат откако е бремена. Наташа е во петтиот месец на бременост и носи ќерка.Таа пред неколку месеци се омажила за таткото на своето идно дете, Лука Лазукиќ на Ибица, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брус Вилис со својот блуз-бенд доаѓа во Скопје!?

Брус Вилис можно е да дојде во Скопје, но како музичар со неговиот бенд, соопштија од концертната агенција и продукција „3Гонга“. Познатиот холивудски актер Брус Вилис можно е да дојде во Скопје, но како музичар со неговиот бенд, соопштија од концертната агенција и продукција „3Гонга“. Продукцијата во соработка со ноќниот …

Повеќе »