Tag Archives: концерт

(ВИДЕО) Позната пејачка нападната на концерт, никој не знае како е…

Фановите и понатаму се загрижени за Лана дек Реј на која после концертот буквално, се фрлил еден маж од бината… Видео снимката која се појавила на интернет наводно ја прикажува Лана дел Реј после концертот во Белгија, која минува под бината, додека од оградата со сета сила на неа се …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ај Кју“ поздравени со овации во Тел Авив

Дваесет и пет илјади луѓе уживаа во евровизиски рефрени на најголемиот предевровизиски промотивен настан „Israel Calling“… Со спектакуларен концерт на плоштадот Рабин во центарот на Тел Авив вчеравечер заврши третото издание на предевровизискиот промотивен настан „Израел ве повикува“. Според официјалните податоци добиени од организаторот, 25 илјади луѓе присуствувале на ревијалниот …

Повеќе »

„Авалон“ го најавува најголемиот концерт на Владо Јаневски !

Авалон Продукција и Владо Јаневски,после пауза од повеќе од десет години, ја обновија својата соработка . Како резултат на тоа, го најаваат и најголемиот концерт на Владо Јаневски во неговата кариера, којшто ќе се случи на 01. јуни, на стадионот на АРМ. Концертот е по повод 25. години од соло …

Повеќе »

Електро-акустичен концерт на Џијан Емин, Македонската филхармонија и ЗЏМ

Македонската филхармонија и Здружението на џез-уметници на Македонија, на 12 април (четврток) во 20 часот, ќе реализира Електро-акустичен концерт на Џијан Емин. На концертот ќе биде изведена нова, авторска музика на македонскиот композитор, аранжер и инструменталист Џијан Емин, која ќе ја изведат околу 40. музичари, членови на Македонската филхармонија, додека …

Повеќе »

„Tribute to Aretha Franklin with Camille Sledgе“ во Станица 26

Придружете се на харизматичната американска вокалистка Camille Sledge на специјален настан Tribute концерт на кралицата на соул музиката Aretha Franklin, 28ми март, среда, во Станица 26 со почеток во 21 часот. Во покануваме на возбудливо и авантуристичко музичко патување со Camille Sledge , која ќе нè води низ нејзините лични …

Повеќе »

Планетарната музичка сензација „2 CELLOS“ конечно со шоу во Скопје!

Задоволство ни е да ви најавиме дека една од концертно најуспешните светски музички атракции во моментов, дуото „2 CELLOS“ оваа есен доаѓа во Скопје. Во рамки на последната светска турнеја, насловена како и нивниот последен албум „Score”, популарното дуо ќе настапи во Скопје на 06.ти октомври годинава, во ВИП Арена. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Поп ѕвездата Анастасија на 15 мај во Скопје

Концертот во Скопје ниту музички ниту визуелно нема да се разликува од оние низ останатите европски метрополи во коишто Анастејжа ќе го донесе својот нов албум „Еvolution“. Една од најпопуларните поп изведувачки во светот, девојката чиј глас го препознаават сите, со хитови кои што ги пејат многу генерации, Анастејжа доаѓа …

Повеќе »

Јосипа Лисац, во април, со концерт во Скопје

„Авалон продукција“, во рамките на проектот „25 концерти за 25 години Авалон“ во Скопје ќе ја донесат хрватската ѕвезда Јосипа Лисац. Таа на 20 април ќе настапи во новата сала на Македонската Филхармонија, а концертот ќе биде дел од нејзината регионална турнеја „50 години Јосипа“. „Огромно задоволство ни е да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Елтон Џон, среде концерт, доби ѓердан по лице

Елтон Џон се најде во непријатна ситуација за време на неговиот концерт во Лас Вегас, откако во еден момент беше погоден со ѓердан. Додека Џон свиреше на клавирот, девојка која што беше во првите редови сакајќи да го импресионира својот идол го погоди точно во главата. Во првиот момент пејачот …

Повеќе »