Tag Archives: концерт

Мал број билети се останати за септемврискиот спектакл „Мала Италија патува 2“

Извонредните италијански песни во изведба на Павле Камилоски и оваа година ќе ја доловат италијанската музичка заводливост. “Малата Италија” е настан кој традиционално ќе се одржи по четврти пат на 19 септември, во големата сала на Македонската опера и балет во 20.00 часот. Оваа година, во придружба на Павле Камилоски, …

Повеќе »

Скопје како светска метропола: И’ Лени Кравиц со концерт – во мај 2019!

„Знаеме дека Авалонсково возење во моментов изгледа како она на Алиса во земјата на чудата, ама едноставно некогаш некои работи така се поклопуваат. Па затоа, задоволство ни е да ви најавиме уште едно неверојатно големо име“, велат од „Авалон продукција“. Во рамки на европската турнеја која е по повод излегувањето …

Повеќе »

Септември во звуците на „Мала Италија патува 2“ со Павле Камилоски

Новото продолжение на проектот „Мала Италија патува“ ќе се одржи на 19 септември во 20.00 часот во големата сала на Македонска Опера и Балет. На настанот ќе ги слушнеме најубавите песни од италијанската, француската и шпанската музика. Иницијатор на овој проект е Павле Камилоски, кој го започна патувањето низ најубавите …

Повеќе »

И’ Eros Ramazzotti со концерт во Скопје!

Во рамките на својата светска турнеја „Vita ce n`e’“ која ќе ги опфати сите континенти, една од најголемите светски пејачки ѕвезди, ЕROS RAMAZZOTTI ќе одржи концерт и’ во Скопје во ВИП Арената, на 30. септември 2019.година. Нема потреба да се наведуваат епитети околу неговото име и кариера, доволно е само …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Здравко Чолиќ во ноември со голем концерт во Скопје

Најголемата музичка ѕвезда на овие простори, легендарниот Здравко Чолиќ, оваа есен ќе одржи голем концерт во Скопје. После четири години тој ќе го промовира најновиот албум „Оно мало срече“, објавен во декември минатата година, а секако ќе изведе и композиции од неговиот богат опус. Организаторите „Прагма продукција“ најавуваат дека 10. …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ тоа се случува: Бијонсе и Џеј Зи нападнати среде концерт!

На бината се качил пијан маж од првиот ред и почнал да трча кон нив… Познатата музичка ѕвезда Бијонсе и нејзиниот сопруг, раперот Џеј Зи биле нападнати вчера на сцена на концертот во Атланта. Најпознатата музичка двојка била нападната додека го завршувале заедничкиот настап, за време на изведбата на една …

Повеќе »

Концерт на „Монистра“ во Прилеп

Во четврток, 16. август 2018, во 20.30 часот на просторот околу Градскиот саат, во Прилеп, целовечерен концерт ќе одржи етно составот МОНИСТРА. Концертот е со поддршка на Министерството за култура. Етно составот го сочинуваат: Александар Јовевски – кавал, тамбура, гајда, Габриела Јанушеска – вокал, Филип Николовски – тамбура, Јован Стрезовски …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рафа се опуштил на концертот на Шакира во Торонто!

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал,го искористил слободниот ден на Роџерс купот да се опушти на концертот на Шакира во тој град. Рафа, заедно со членовите на неговиот стручен штаб, тренерот Френсис Роиг и физиотерапевтот Рафаел Мајме, бил доста опуштен во „Скотијабанк арената“. 🎶🕺 @rafaelnadal disfrutando #ShakiraToronto #ElDoradoWorldTour #Toronto #Chantaje #RafaNadal #Nadal …

Повеќе »

(ФОТО) Спектакуларен концерт на Влатко Стефановски во Античкиот театар во Охрид

Најпознатиот македонски гитарист, Влатко Стефановски, одржа спектакуларен концерт во Античкиот театар во Охрид. Посетителите имаа прилика да го слушнат неговиот последен проект, албумот „Мајчин јазик“ – првиот соло акустичен албум кој содржи инструментални верзии на македонски народни песни. Ова е 35-ти албум во неговата кариера, а на него, меѓу другите, …

Повеќе »