ТАЖНА ВЕСТ – Познат рапер (45) ненадејно починал, колабирал на сцената за време на концерт

Американскиот рапер Биг Поки (45) починал откако паднал на сцената за време на концерт во Тексас.
Музичарот, чие вистинско име беше Милтон Пауел, настапил на клупски настан во саботата. Во еден момент обожавателите го виделе како паѓа на бината.
Некои од присутните побрзале да му пружат прва помош на 45-годишниот рапер, пред да биде пренесен во болница, каде по неколку часа починал.
„Беше многу сакан од семејството, пријателите и верните фанови“, напишал неговиот менаџер во изјавата за медиумите.

View this post on Instagram

A post shared by BIG POKEY (@sucbigpokey)


„Big Pokey засекогаш ќе биде ‘Најтешката јама во ѓубрето’“, додал тој, мислејќи на насловот на неговиот деби албум од 1999 година.
Пауел исто така беше еден од основачите на „Screwed Up Click“, голема хип-хоп група во Хјустон. Тој беше и зачетник на жанровски музички проекти кои стекнаа голема популарност.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашата истакната актерка Мајда Тушар

Мајда Тушар е родена во Скопје на 24 јуни 1950 година. Таа беше позната македонска …