Tag Archives: болница

ЦУК: Спасени се двете лица од планинскиот предел кај Алдинци, најверојатно со скршеници

Двете лица кои со квадрицикл (мопед на четири тркала) паднаа во провалија кај вила Принц на Караџица се извлечени во стабилна состојба со веројатни сршеници. ЦУК соопшти дека тие биле предадени на две екипи на Итната медицински помош кои што се упатиле кон медицинските центри во Скопје. Фото: Facebook

Повеќе »

ИМА 84. ГОДИНИ – Тереза ​​Кесовија завршила во болница: „Болката беше неподнослива!“

Хрватската пејачка Тереза ​​Кесовија се наоѓа во болница во Загреб поради воспаление на поткожното ткиво на десната нога. „Се ќе биде добро. Во ред е, благодарение на прекрасните лекари и медицински сестри и прекрасната Алемка Маркотиќ“, изјавила Тереза ​​за Јутарњи лист. На почетокот на месецов почнала да трпи големи болки …

Повеќе »

Актерот Роби Колтрејн, од „Хари Потер“, почина на 72-годишна возраст

„Роби Колтрејн за жал почина денеска, 14 октомври“, потврди неговиот агент. Познатиот актер, кој го толкуваше Рубеус Хагрид во франшизата „Хари Потер“, починал денес, на 72-годишна возраст. Во соопштение за медиумите неговата агентка Белинда Рајт ја сподели тажната вест: „Мојот клиент и пријател Роби Колтрејн почина во петок на 14. …

Повеќе »

(ФОТО) Бремената сопруга на Рафаел Надал морала да остане во болница, тенисерот бесен – Можна тужба?

Медиумите пред неколку дена објавија дека бремената сопруга на Рафаел Надал, Марија Франциско Перело, била примена во приватна клиника во Палма де Мајорка, каде најверојатно ќе и биде извршена итна операција. Во моментите кога треба да се бори за својата 23. Грен слем титула, Рафаел Надал минува низ агонија. Имено, …

Повеќе »

(ФОТО) БРЕМЕНАТА СОПРУГА НА НАДАЛ ИТНО ПРИМЕНА ВО БОЛНИЦА: Првата вест не е добра, мора итна операција, РАФА ОЧАЕН!

Вистинската драма се одвива во семејството Надал. Познатиот тенисер е во очај, бидејќи неговата сопруга Марија Чиска Перељо е итно примена во болница, во 31-та недела од бременоста. Штури и нецелосни се информациите кои доаѓаат од Шпанија за здравствената состојба на сопругата на Рафаел Надал. Како што пренесува „Ел Периодико“, …

Повеќе »

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО – Холандски фудбалер се здобил со тешка повреда, приклучен е на респиратор и се борат за неговиот живот

Лекарскиот тим интервенирал по околу 20. секунди Холанѓанецот Дони ван Иперен (27) е тешко повреден по судир со противничкиот голман. Ван Иперен настапува за Зимбра Кишињев во Молдавија, а на натпреварот против Динамо-Аута во 2. коло од молдавското првенство тешко се повредил по сударот со голманот Алоге Тунга. Тој трчал …

Повеќе »

(ВИДЕО) 93-годишна баба лета врзана за авион: Хуманоста во прв план

93-годишна баба штотуку ја заврши својата петта добротворна мисија. Овој пат нејзиниот необичен потег е, како што рекла, инспириран од реклама за чоколао, а се работи за лет „во авион“. Бети Бромаџ, од Челтенхем, Глостершир, го извела успешниот лет додека била врзана за авионот над аеродромот Рендкомб, во близина на …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНИ СЦЕНИ ВО АРГЕНТИНА – Фудбалер брутално ја нападна главната судијка на натпреварот, таа завршила во болница

На натпреварот од регионалното натпреварување во Аргентина помеѓу Гарменсе и Депортиво Индепенденсија, еден од фудбалерите брутално ја нападнал главната судијка на натпреварот Далма Магали Кортади. Имено, инцидентот се случил во моментот кога судијката досудила прекршок, а потоа казнила двајца фудбалери, а потоа третиот притрчал зад неа и со тупаница во …

Повеќе »

ПОЧИНА АКТЕРОТ БРАНКО ЦВЕЈИЌ! Бане Бумбар не напушти на 75. години

Популарниот актер Бранко Цвејиќ не напушти на 75-годишна возраст. Тој итно бил префрлен во болница откако му се слошило на театарска проба, а иако бил стабилен, бил во многу тешка состојба и за жал, ја загубил битката. Дипломирал глума на Факултетот за драмски уметности во Белград во 1969. година и …

Повеќе »