Tag Archives: починал

Починал познат актер од серијата „Пријатели“

Легендарниот актер починал во болница во Арлингтон, Вирџинија. Ѕвездата на култната серија „Пријатели“, актерот Пакстон Вајтхед, починал на 86-годишна возраст. Актерот, кој глумеше и на Бродвеј и беше редовен гостин во голем број емисии од 1990-тите, починал во петокот во болница во Арлингтон, Вирџинија. Неговиот син, Чарлс Вајтхед, ја потврдил …

Повеќе »

ТАЖНА ВЕСТ – Познат рапер (45) ненадејно починал, колабирал на сцената за време на концерт

Американскиот рапер Биг Поки (45) починал откако паднал на сцената за време на концерт во Тексас. Музичарот, чие вистинско име беше Милтон Пауел, настапил на клупски настан во саботата. Во еден момент обожавателите го виделе како паѓа на бината. Некои од присутните побрзале да му пружат прва помош на 45-годишниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кожата на овој човек станала сина од неверојатна причина

Пол Карасон го добил прекарот Папа Штрумф поради неговата сина кожа. Сепак, тој е роден со светла кожа и црвена коса. Имал пеги на лицето, но со текот на годините почнал да страда од ронлива кожа, рефлукс на киселина и артритис. Тој бил решен да најде лек за своите проблеми. …

Повеќе »

Ненадејно починал актерот Трет Вилијамс: Тој беше вистински холивудски Mister No

Актерот Трет Вилијамс, чија речиси 50-годишна кариера вклучуваше главни улоги во ТВ сериите „Евервуд“ и филмот „Коса“, починал во понеделникот по сообраќајна несреќа со мотор во Вермонт, соопшти државната полиција. Тој имаше 71 година. Малку пред 17 часот, теренец на Хонда вртел лево на паркинг кога се судрил со моторциклот …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ СИЛВИО БЕРЛУСКОНИ: На 86-годишна возраст почина поранешниот премиер и скандал мајстор на италијанската политика

Медиумскиот тајкун и милијардер, Берлускони првпат дојде на функцијата во 1994 година и водеше четири влади до 2011 година. Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони почина на 86-годишна возраст. Тој почина во болницата „Сан Рафаеле“ во Милано, јавуваат италијанските медиуми. Силвио Берлускони, кој почина денеска на 86-годишна возраст, беше италијански бизнисмен …

Повеќе »

МНТ: ЗАМИНА НАШИОТ ТРАЈЧЕ ЃОРГИЕВ (1967 – 2023)

Со огромно жалење ја споделуваме веста за смртта на нашиот колега и пријател – актерот Трајче Ѓоргиев. Ѓоргиев дипломира на Факултетот за драмски уметности, Скопје, на отсекот за актерска игра, во класата на проф. Љубиша Георгиевски, во 1991 г. Дел е од МНТ повеќе од триесет години – започнувајќи од …

Повеќе »

ПОЧИНАЛА ЅВЕЗДА НА „ПИРАТИ ОД КАРИБИТЕ“: Цел свет се збогува со легендарниот актер, кој сакал да глуми негативци

Зад себе остави огромно наследство во шесте децении поминати во филмската индустрија. Легендарниот актер Серхио Калдерон починал вчера на 77-годишна возраст во Лос Анџелес. За време на неговите шест децении во филмската индустрија, тој глумел во преку 40 холивудски филмови, од кои најпопуларни се франшизите „Пиратите од Карибите“ и „Мажите …

Повеќе »

Познатиот актер и ТВ ѕвезда починал на 79 години: „Само што го изгубив мојот најдобар пријател“

Џон Бесли починал откако му се влошила состојбата на црниот дроб Џон Бисли, актерот најпознат по улогите во „Everwood“ и „The soul man“, починал на 79-годишна возраст. јавува People. Актерот починал во вторникот, откако бил хоспитализиран во неговиот роден град Омаха, откако неговото здравје одеднаш се влошило, по тестовите на …

Повеќе »

Инфлуенсер починал откако испил четири шишиња кинеска вотка за време на пренос во живо

34-годишниот инфлуенсер, познат како Sanqiange, починал откако испил повеќе од четири шишиња baijiu, таканаречената кинеска вотка, за време на директен пренос на кинеската верзија на TikTok – Douyin. На видеото, може да се види како инфлуенсерот пие шише по шише без да застане, а подоцна тоа попладне бил пронајден мртов …

Повеќе »