(ВИДЕО) Ова се’ уште не сте го виделе: Toyota Supra вози на „стаклени“ тркала

ЛУЃЕТО денес се подготвени да направат сè за еден клик повеќе, дури и да монтираат „стаклени тркала“ на спортски автомобил.
Токму тоа го направил сопственикот на Toyota Supra. Станува збор за четвртата генерација во црвено, автомобил кој буди интерес со својот изглед и обезбедува популарност на социјалните мрежи. Сепак, оваа Supra е повеќе од магнет за нови кликови.
Верувале или не, оваа Supra вози на потполно проѕирни тркала, ако овие плочи воопшто може да се наречат така. Јасно е дека автомобилот не добил ништо со овој додаток. Сосема е сигурно дека не се многу употребливи, а уште помалку удобни. Сепак, оваа апликација на поликарбонат обезбедила создавање видеа што ги прегледале над 4,3 милиони корисници на мрежата TikTok.

@rota.do.caos Supra Glass Tires #accident #smash #carros #desafio #acidente #batida #car ♬ Sea Of Problems – Sped Up – Glichery


И ако мислевте дека овие тенки панели ќе се скршат под тежината на Supra, особено кога е под гас и тркалата се вртат, можеби ќе ве чека изненадување. Во секој случај, терминот изгорување со мирис на поликарбонат доби сосема ново значење. Супрата преживеа барем засега.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Џез лектира” на Националниот џез оркестар гостува во Велес

По концертот во Скопје, Националниот џез оркестар со програмата под наслов “Џез лектира” гостува во …