ekran

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на Денис Кралевски од Скопје да живее нормално, по успешно завршена тешка операција, која одбивале да ја извршат доктори од РС Македонија, Србија и Словенија. За случајот информира бугарската информативна агенција БГНЕС. Во летото на минатата …

Повеќе »

ТАЈНАТА НА УСПЕШЕН БРАК – „ЖЕНИ, МАЖОТ ЌЕ ЖИВЕЕ СО ВАС ДО КРАЈОТ НА ЖИВОТОТ ПОД 2 УСЛОВИ“: Руски психолог ја открива тајната за успешен БРАК

Многу луѓе се прашуваат која е тајната на успешниот брак, а рускиот психолог Михаил Лабковски ја открива вистината. Среќните бракови денес се многу ретки, а според многу експерти проблемот настанува затоа што на самиот почеток не успеваме да го оцениме партнерот со кој сакаме да постигнеме нешто повеќе. Многумина се …

Повеќе »

50-годишен маж ги споделил првите знаци на рак на панкреасот што ги почувствувал

РАК може да се открие на суптилни и неочекувани начини, како што покажува студија на случај објавена од Pancreatic Cancer UK. Еден 50-годишен маж по име Енди, кој не се чувствувал добро, ги споделил првите симптоми кои довеле до дијагноза на рак на панкреасот. „Ми дијагностицираа на 31 мај 2013 …

Повеќе »

Зошто кожата под очите е особено чувствителна? Ова треба да биде дел од грижата 365 дена во годината

Дури и ако вашата кожа изгледа млада и здрава сега, од витално значење е да создадете рутина за нега на кожата што ќе ви користи во годините што доаѓаат. Кога станува збор за нега на кожата на лицето, повеќе внимание посветуваме на одредени области, од кои едната е под очите. …

Повеќе »

(ФОТО) ГОРДОСТ – Македонската балерина Стефанија Гаштарска според руски „ФОРБС“ е меѓу осумте идни ѕвезди во Русија…

Не е првпат, но многу годи… Руското издание на списанието „Форбс“ ја вклучи македонската балерина Стефанија Гаштарска на листата на осумте идни ѕвезди во Русија. Дваесетгодишната Стефанија почна да се занимава со балет на девет години во ДМБУЦ „Илија Николовски-Луј“, во класата на Дафина Данилоска-Кочевска. На 15 години замина да …

Повеќе »

„АКО ВАШИТЕ ПРОБЛЕМИ МОЖЕ ДА СЕ РЕШАТ СО ПАРИ, ТОА НЕ Е ПРОБЛЕМ, ТОА Е ТРОШОК“: Евреите ги решаваа предизвиците на посебен начин!

Мудрите еврејски поговорки за животот ќе го олеснат речиси секој проблем со кој се соочуваме. Еврејскиот народ е познат по својата мудрост, која отсекогаш го разликувала од другите. Тие се способни да ги решат и најсложените проблеми со една реченица, додека после истата реченица многумина се прашуваат дали воопшто биле …

Повеќе »

Денеска започнува ПОЛНА МЕСЕЧИНА ВО ЛАВ – На секој знак му следат промени: Еден знак ќе биде на МИЛИМЕТАР ДО ПРЕЉУБА, а друг ќе започне ТАЈНА ЉУБОВ

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тајна љубов, промената на работата, преиспитувањето на емоциите – секој знак ќе го почувствува неговото влијание Полната Месечина во Лав ни носи пресврти во љубовта, партнерството, деловните и семејните …

Повеќе »

УТРЕ Е СВЕТА КСЕНИЈА РИМЈАНКА: Се верува дека на ЖЕНИТЕ ќе им се остварат сите желби доколку направат ЕДНА РАБОТА

На 6 февруари православните верници во Македонија го слават празникот Света Ксенија Римјанка. Македонската православна црква и нејзините верници го слават празникот посветен на преподобната Ксенија Петроградска на 24 јануари според црковниот календар, а на 6 февруари според Грегоријанскиот календар. Оваа светителка е родена во Рим како ќерка на познат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – МЛАДА ЈУТЈУБЕРКА УБИЕНА ОД ТАТКО И: Не сакала да живее со него, па И ПРЕСУДИЛ, имала само 22. години

Јутјуберката Тиба ал Али од Ирак била убиена од нејзиниот татко, а злосторството предизвикало голем гнев во јавноста. Тиба била убиена од негјзиниот татко на 31 јануари во јужната провинција Диванија, објавил на Твитер портпаролот на Министерството за внатрешни работи, Сад Ман. Полицијата се обидела да посредува меѓу Тиба, која …

Повеќе »