Четири знаци во кои се раѓаат најголемите прељубници

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
ИАКО не постои научна основа која директно би ги поврзала астролошките знаци со верноста, некои хороскопски знаци често се истакнуваат како прељубници. Не значи дека сите родени во овие знаци ќе бидат неверни, но според астролошките толкувања тие се повеќе склони кон такво однесување.

Близнаци
Близнаците се познати по својата љубопитност и променлива природа, што често ги доведува во искушение. Сакаат возбуда и нови предизвици, а монотонијата лесно може да ги наведе да бараат забава „на страна“.


Стрелци
Слободољубивите Стрелци имаат страст за авантура и откривање нови работи. Тие се стремат кон слобода, а ако се чувствуваат ограничени или условено во врската, може да бидат склони кон неверство.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …