Tag Archives: хороскоп

ВЕНЕРА ВО ЛАВ им носи флерт и романса на ОВИЕ ЗНАЦИ: Тие ќе ПУКААТ ОД ПРИВЛЕЧНОСТ и никој нема да може да им се спротивстави

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Венера ќе престојува во огнениот Лав до 5. септември. Тоа е планетата на љубовта, задоволството и хедонизмот, па во тој тон ќе помине и следниот период. Ќе бидеме расположени …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 17.08.2022: Без нечие присуство чувствувате емотивна празнина. Тешко ви е да ги изразите своите чувства и намери пред блиска личност…

Овен Љубов: Не ја разбирате доволно позицијата на партнерот за заедничкиот проблем, имате впечаток дека сте на спротивни страни. Работа: Избегнувајте сомнителни околности и повнимателно анализирајте ги вашите соработници. Понекогаш има „скриени детали“ кои потешко се гледаат. Здравје: Вечерта ќе уживате во излегувањетж, прошетка или емотивен состанок. Бик Љубов: Се …

Повеќе »

ЗА 4. ЗНАЦИ ОД ХОРОСКОПОТ СЕ’ СЕ МЕНУВА ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАТА! Ја откриваат вистината и го отвораат срцето, а овој датум е КЛУЧЕН за промените!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Се’ се менува за овие четири хороскопски знаци, на 20 август! За четирите знаци од хороскопот 20. август ќе биде вистинска пресвртница, а еве што им велат ѕвездите! Овенот, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 16.08.2022: Во љубовната врска не е дозволено се што сакате, но нема причина ниту за лажна скромност. Секогаш избирајте го најдоброто решение…

Овен Љубов: Саканата личност одлично го познава вашиот темперамент и карактер, не можете да го скриете вашето расположение. Само се залажувате. Работа: Важно е да направите листа на приоритети и да прифатите нечиј совет. Тековниот неуспех треба да ве мотивира за дополнителна упорност. Здравје: Применете некои од техниките за психолошка …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 15.08.2022: Очекувате премногу од нечии ветувања или од личност која упорно се обидува да ве наведе на своите емотивни планови…

Овен Љубов: Партнерот не може да ви пренесе се што би сакале да слушнете или видите. За жал, останувате лишени од разни потреби. Работа: Не верувате во нечии повеќекратни ветувања, па барате убедливи докази или дополнителна гаранција за деловен договор. Здравје: Планирајте вечерните часови да ги поминете во интересно друштво …

Повеќе »

Жените родени во овие три знаци се фатални заводнички, мажите не можат без нив

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Само едно е сигурно, не го оставаат рамнодушен машкиот род – никогаш. Лав Лавиците се полни со самодоверба и дури и да не се, тоа никогаш нема да го …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 14.08.2022: Не дозволувајте блиска личност да се чувствува запоставено, изразете ја позитивната страна на вашата личност. Користете ги вашите скриени адути…

Овен Љубов: Вниманието и убавите гестови никогаш не се доволни за заедничка среќа. Слободно уживајте во убавите работи. Работа: Договорот со помлада личност ветува взаемна добивка, деловен успех или задоволство. Здравје: Во одлична форма сте. Бик Љубов: Не дозволувајте блиска личност да се чувствува запоставено, изразете ја позитивната страна на …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци најмногу озборуваат и не треба да им доверувате тајни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ОЗБОРУВАЊЕТО за многумина е безопасна забава и бегство од секојдневието. Сите понекогаш сакаме да размениме некои сочни озборувања за некој пријател, познаник или колега, но некои уживаат во тоа …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 13.08.2022: Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, внимавајте на саканата личност. Уживајте во вашата заедничка среќа…

Овен Љубов: Нема причина „емотивно да ја уценувате“ саканата личност, на таков начин само го постигнувате спротивниот ефект. Работа: Важно е да изберете улога што одговара на вашиот интерес и работа што носи материјална корист. Здравје: Слободно прифатете ги предизвиците кои ве поттикнуваат да се изразувате креативно. Бик Љубов: Доколку …

Повеќе »