Tag Archives: хороскоп

Овие хороскопски знаци од секоја кавга излегуваат како победници

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои хороскопски знаци се повеќе склони кон кавги од другите, а има и такви кои не ви дозволуваат да докажете дека не се во право. Ова се хороскопските знаци …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 31.08.2021.: Не можете да игнорирате нечие присуство или јасна порака, затоа обрнете внимание на полето на интерес и движење на партнерот…

Овен Љубов: Психолошката фаза низ која поминувате има позитивно влијание врз вашиот љубовен живот. Светот околу вас го гледате со различни очи. Работа: Во повеќето ситуации, можете да ги прилагодите критериумите според вашите интереси и да се борите за подобри услови. Здравје: Обрнете внимание на некоја весела и забавна содржина, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 30.08.2021: Изненадете ја вашата сакана личност на необичен начин, ако имате доволно имагинација, се може да се смени во позитивна насока…

Овен Љубов: Ако ви е тешко да ги контролирате емоциите и реакцијата пред блиска личност, избегнувајте провокативни ситуации. Работа: Се обидувате да ја одложите деловната ситуација која бара добра проценка и дополнителна концентрација. Важно е да имате убедливи аргументи. Здравје: Ќе ви годи психолошка релаксација или опуштање. Бик Љубов: Влегување …

Повеќе »

Еден знак на Зодијакот сите најмногу го ценат: Ракот не „котира“ добро на оваа листа на КАРАКТЕРИ, а Бикот никогаш не ја признава ГРЕШКАТА!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој знак има свои доблести и недостатоци, но кај некои тие недостатоци знаат да го земат целиот карактер, а еден се смета за најпочитуван во целиот Зодијак, дури и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 29.08.2021: Обрнете внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение. Емотивната средба носи заедничко задоволство…

Овен Љубов: Инсистирањето на вашите потреби во врска со саканата личност доведува до нови спротиставени решенија и потиснати очекувања. Работа: Упорно смислувате нова стратегија, но некој друг дејствува поефикасно и делумно ги загрозува вашите деловни интереси. Здравје: Избегнувајте ситуации што премногу ве исцрпуваат психички. Бик Љбов: Нема причина да ги …

Повеќе »

Хороскопски знаци (комбинации) кои никогаш не би требало да се венчаат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Односот помеѓу Девица и Стрелец е веројатно еден од најслабите и најмалку просперитетните од сите комбинации во Зодијакот, а бракот на Лав и Скорпија е се’ само не пожелен, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 28.08.2021: Психолошката фаза низ која поминувате има позитивно влијание врз вашиот љубовен живот. Светот околу вас го гледате со различни очи и со поголем оптимизам…

Овен Љубов: Избегнувајте нова дискусија при средба со саканата личност. Не можете да ја смените моменталната позиција во ваша корист. Работа: Постојат отежнувачки околности поврзани со деловната соработка, но се што ќе се обидете не носи позитивен ефект. Здравје: Прифатете ја поканата за излегување, ќе уживате во прошетка или престој …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 27.08.2021: Не можете да најдете изговор за нечија постапка, но се додека чувствувате вознемиреност, не можете да ја донесете вистинската одлука…

Овен Љубов: Средбата со една личност изгледа заморно. Сепак, вашето однесување остава лош впечаток, некој одеднаш ќе ви го ускрати вниманието. Работа: Потребна ви е мудра одлука, подобро е да ја почитувате листата на приоритети отколку да ризикувате во работи што не ги знаете доволно. Здравје: Вечерта ќе ви годи …

Повеќе »

Што му треба на секој хороскопски знак за да биде среќен?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Лавот треба да даде дел од својата енергија и време на нешто поголемо од себе, а хуманитарната работа е идеална за тоа. Среќата на Ракот лежи во поддршката од …

Повеќе »