Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за понеделник, 03.09.2018:Можеби некои пријатели или деловните соработници ќе паднат на тестот за доверба кај вас,ќе сфатите дека некој долго ве лаже,денес може да паднат сите маски

Се надеваме дека поминавте пријатен викенд, дека сте се наполниле позитивна енергија и сега имате гориво за да ве води во наредниот период. Како што вчера објавивме, по тивката недела доаѓа малку поинтересен понеделник, со повеќе настани на небото, па ајде да го минеме на најквалитетен начин. Секстил на Меркура …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 02.09.2018:Денес угодете си, не се изложувајте на непотребен стрес, а ако сакате да бидете сами, тогаш тоа е најдоброто нешто за вас

Неделата е пред нас, ден што би било пожелно да се користи за одмор,медитација, во релаксирачка атмосфера, хранејќи го вашето тело и ум со добра енергија,бидејќи следната недела ни носи толку многу, неколку аспекти со кои ќе се бориме како знаеме и да умееме, и од клучно значење е да …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 01.09.2018:Близнаци и Девица во љубов, Лав добар на работа, несмасен во љубов, Паричен прилив за Терезија…за другите откријте сами

Ново познанство за Овен, Бик и Рак во заеднички бизнис, Близнаци и Девица во љубов, Лав добар на работа, несмасен во љубов, Паричен прилив за Терезија, Скорпија се сконцентрирала на финансии, Стрелец многу бара, Јарец напнат, непријатно изненадување за Водолија, добивка за Риба. Ова е денешен дневен хороскоп за 1. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 31.08.2018: Кој ќе освојува,кому му претстои судбинска љубов, кој ќе биде наметлив а кој без улов и на чекање…

Овенот плен со насмевка, Бикот се колеба, Близнаците во стагнација, Кармична љубов за Рак, Лав ја губи доминацијата, Девицата пред искушение, Терезијата воведува ред, Скорпион наметлив, Стрелец без улов, Јарец на чекање, Водолија во фокус, Рибите заинтересирани. Ова е денешен дневен хороскоп за 31 август 2018 година. година. Овен  Работа …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 30.08.2018:Вашите планови во овој момент нема да функционираат неефикасно, затоа што сте добро мотивирани, така што само треба да работите малку за да ги преиспитате своите цели

Денес е четврток и време да се препуштите на внатрешениот глас што ќе ви го покаже патот по кој треба да одите и до што треба да се допрете. Ќе се сретнете со многу луѓе со различни профили и ликови, ќе има многу искуства од кои ќе извлечете многу знаење, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 29.08.2018:Ќе посакате да се справите со својата здравствена состојба и со тоа што би требало да го промените, но првенствено за исхрана…

Денешниот ден минува во знак на намалување на сметките, пресметки, сумирање и прераспределба на последователните трошоци. Направете се што можете бидејќи следната недела ќе биде полна со аспекти, а некои од работите што ќе ги направите сега ќе бидат огромна придобивки. Ќе бидете окупирани од желбата да намалите некои од …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 28.08.2018:Ништо лошо не треба да се случи денес, па главата горе и трк во подобар живот!

Вторник е пред нас, Месечината влегува во знакот на Овен а Меркур и Јупитер се во квадрат … Првиот аспект ќе ви ја даде потребната енергија за акција (запомнете дека од вчера сме во период на силниот, директен Марс), па користете ја таа енергија за вистински работи. Време е за …

Повеќе »

Парите им се судени: Три хороскопски знаци кои кога-тогаш ќе се збогатат!

Парите им се судени! Погледнете дали е тука и вашиот знак… Без разлика дали тоа е ненадејно наследство или способност да се препознае профитабилен проект,овие знаци се предодредени да имаат пари. Бик Бикот е знак за здравје и благосостојба, и според тоа, луѓето родени во овој знак имаат многу среќа …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 27.08.2018: Ќе има искри на сите страни,комуникација „без влакна“ на јазикот, нетрпение но и наоѓање нови љубови

Овенот упорен, за Бикот нова љубов, меѓу Близнаци и Скорпија многу искри, Ракот нервозен, Лавот „без влакна“ на јазикот, Девицата нестрплива, на Терезија и следи остврување на сон, Стрелецот незадоволен, Јарецот решава проблеми, Водолијата конечно простува, а Рибите се крајно емотивни. Овен Работа Се обидувате да дојдете до подобра деловна …

Повеќе »