Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за четврток, 07.10.2021: Нема потреба да негувате големи илузии. Лесно се занесувате. Барајте поддршка и разбирање од доверливи пријатели…

Овен Љубов: Партнерот сака да ве запознае, но има погрешна проценка. Зборувајте со повеќе емоции пред блиска личност. Работа: Бидете воздржани и на негативни коментари, не одговарајте на сличен принцип. Пожелно е да се поттикне позитивна атмосфера. Здравје: Важно е да ги контролирате внатрешните конфликти. Бик Љубов: Обидете се да …

Повеќе »

Немојте да се расправате со овие хороскопски знаци – ќе загубите!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ знаци имаат повеќе склоности да бидат победници, и така е во кавга. Тие се силни, тврдоглави, упорни, сакаат прво да избираат и мразат да губат, пишува порталот …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 06.10.2021: Не дозволувајте никој да ја попречува вашата волја и право да направите емотивен избор. Вие заслужувате подобар или поубав третман…

Овен Љубов: Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, внимавајте на саканата личност. Уживајте во заедничката среќа. Работа: Понекогаш треба да се користат различни мерки на претпазливост. Вие сте доволно разумни да ги заштитите вашите деловни интереси во критични ситуации. Здравје: Ќе ви годи релаксација, опуштете се. Бик Љубов: Не можете …

Повеќе »

Младата Месечина некому донесува голема ЗАРАБОТУВАЧКА, успех во кариерата, но и АФЕРИ на работа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Како оваа млада Месечина ќе се одрази на знаците на хороскопот? Овен За вас ќе се активира полето и на љубовни и на деловни врски. Ви претстои промена на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 05.10.2021: Разговорот и средбата со една личност ќе ве потсети на подобри времиња или некои емотивни спомени. Овозможете си повеќе радост и подобри услови…

Овен Љубов: Нема причина да се сомневате во нечии чувства. Дозволете да ве понесе емоционалната екстаза, како добар љубовен предзнак Работа: Се соочувате со нови компликации. Треба да воспоставите листа на приоритети и да се борите за подобар статус меѓу соработниците. Здравје: Уживајте во убавите работи, опуштете се од напорната …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 04.10.2021: Треба да разберете нечија емоционална слабост или неспособност да ги исполните вашите очекувања. Не бидете премногу строги…

Овен Љубов: Нема потреба да се оптоварувате со туѓи коментари. Бидете дарежливи кон саканата личност. Работа: Не можете да го преземете водството или да објавувате нови услови. Некој друг одлучува за заедничките интереси. Здравје: Избегнувајте дополнителни обврски кои премногу ве заморуваат. Бик Љубов: Позицијата на Месечината влијае на вашата емоционална …

Повеќе »

За овие три знаци октомври ќе биде најубав месец во оваа година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Пред нас е месецот во кој есента е најубава, а на астролошко ниво, а среќата им се насмевнува на овие хороскопски знаци. Октомври 2021 година ќе биде најдобриот месец …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 03.10.2021: Без оглед на грешката што ја правите, избегнувајте ја опцијата за самоказнување или изолација…

Овен Љубов: Често го менувате расположението или одлуките. Она за што молчите е поважно од работите што му ги кажувате на партнерот. Работа: Се потпирате на личното расудување, но независноста има свои позитивни но и негативни страни. Не можете секогаш да ја донесете вистинската одлука. Здравје: Ќе ви годи активен …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 02.10.2021: Љубовното внимание секогаш делува како најдобар лек за душата. Опуштете се во вашиот свет на интимност и во друштво на блиска личност…

Овен Љубов: На средбата со саканата личност, нови настани се добар повод за заедничка прослава. Се во согласност со инспирацијата. Работа: Потпирајте се на интуицијата при донесувањето на конечната одлука. Вие сте под влијание на факторите на среќа, па ве очекуваат позитивни резултати. Здравје: Зрачите со позитивна енергија. Бик Љубов: …

Повеќе »