Не се материјал за брак: Овие хороскопски знаци не сакаат да се обврзат на партнерот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
ИМА некои хороскопски знаци кои се познати по нивната склоност да бидат самостојни, па тешко се врзуваат за партнерот.

Овен
Овните се познати по нивната силна желба за независност, нивната желба да ги прават работите на свој начин и брзото темпо. Не сакаат кога врската ги гуши, па често остануваат сами.


Близнаци
Близнаците се многу социјални, сакаат да бидат со многу луѓе и да искусат што повеќе работи. Тие може да имаат проблем да се посветат на една личност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ги краси харизма и шарм: На мажите родени во овие знаци е тешко да им се одолее

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …