Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за недела, 31.10.2021: Насмевката на задоволство на нечие лице е најубавата потврда за заедничката среќа и чувства кои ве исполнуваат…

Овен Љубов: Сè повеќе ви пречи нечие присуство или однесување. Сакате да господарите со целата ситуација. Работа: Збунети сте од одговорите што ги добивате од соработниците, бидејќи секој има своја верзија на приказната или лични интереси што ги става под општо добро. Здравје: Избегнувајте стресни и напорни ситуации. Бик Љубов: …

Повеќе »

За овие ТРИ ЗНАЦИ НОЕМВРИ ќе биде МЕСЕЦ НА ГОДИНАТА: Ги очекува голема СРЕЌА!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ноември многу луѓе ги поврзува со тага, крај и насобрани емоции, бидејќи тоа е период кој полека ја приведува годината кон крајот. Но, за три знаци овој месец ќе …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 30.10.2021: Имате добро претчувство и со нетрпение ја очекувате емотивната средба…

Овен Љубов: Следува нова емотивна дилема. Не знаете дали вашиот партнер греши или делува сомнително во работите кои ги премолчува. Работа: Околината го забележува вашето незадоволство од развојот на настаните на деловната сцена. Треба да најдете ново решение. Здравје: Ќе уживате во неколкучасовен здрав сон, внимавајте на соништата. Бик Љубов: …

Повеќе »

КРАЈОТ НА 2021 ГОДИНА ДОНЕСУВА СУДБОНОСНИ ПРОМЕНИ: Последните 2. месеци подготвуваат нешто неочекувано за сите 12. знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Многумина ќе имаат повеќе среќа отколку во претходните 10. месеци! На сите хороскопски знаци, судбината им се менува во ноември и декември – дознајте какви животни промени не очекуваат …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 29.10.2021: Сакале или не, мора да се соочите со личноста која упорно ве прогонува и ве „обвинува“ за разни пропусти…

Овен Љубов: Избегнувајте напнати ситуации при средба со саканата личност, важно е меѓу вас да има добри намери. Работа: Ако се грижите за тестирање на вашите интелектуални или практични способности, најдете си соодветен партнер. Здравје: Обидете се правилно да ја насочите вашата позитивна енергија. Бик Љубов: Понекогаш треба да се …

Повеќе »

Што го очекува секој знак во 2022. година: Прогноза на познат руски астролог

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Рускиот астролог Тамара Глоба открива каква ќе биде следната година, што ни носи на полето на љубовта, кариерата и здравјето. Овен Родените во овој знак во првите три месеци …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 28.10.2021: Ве привлекуваат необични ситуации кои носат „скриен шарм“. Одржувајте умереност и дискреција во емотивните средби…

Овен Љубов: Изгледате вознемирено, мора да прифатите нечии правила за заеднички живот или „емоционално предупредување“. Работа: Се обидувате да го свртите вниманието на околината во насока на вашите интереси. Сепак, постојат отежнувачки околности кои ве забавуваат. Здравје: Нема причина да ги преувеличувате вашите можности. Бик Љубов: Ако добиете „лош сигнал“, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 27.10.2021: Избегнувајте емоционално ривалство или натпреварувачки улоги во односот со блиска личност…

Овен Љубов: Ве очекува пријатно изненадување на средба со блиска личност. Покажете искрена благодарност за она што го добивате во љубовната врска. Работа: Направете се што е потребно за да исполните нечии критериуми во комбинација со вашите цели. Упорноста ќе се исплати многукратно. Здравје: Одржувајте оптимизам и самодоверба во различни …

Повеќе »

Жените родени во овие хороскопски знаци важат за најголеми заводнички

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СИГУРНО секој во друштвото има барем една девојка која е секогаш најинтересна за спротивниот пол. Можеби сте вие, и ако некогаш сте се запрашале зошто некои жени им се …

Повеќе »