Дневен хороскоп за четврток, 23.02.2023: Некој ги одредува правилата на однесување, а вие мора да се помирите со „дадената улога“. Се разбира, тоа не ви се допаѓа…

Овен
Љубов:
Анализирајте ја вашата сакана личност повнимателно за да откриете некои од скриените пораки или намери.
Работа:
Понекогаш треба да го користите шаховското правило „допрено-отстрането“. Соработниците очекуваат да дејствувате ефикасно и снаодливо.
Здравје:
Важно е да акумулирате позитивна енергија.

Бик
Љубов:
Обидете се да ја израдувате вашата сакана личност со некоја необична идеја, сè изгледа поинаку во романтично расположение.
Работа:
Изгледате многу амбициозни, внимателно проверувате различни информации кои влијаат на квалитетот на заедничкиот бизнис.
Здравје:
Во одлична психофизичка форма сте.


Близнаци
Љубов:
Не добивате доволно емотивно внимание и поддршка од партнерот, размислете која е вистинската причина. Некаде сте затаиле.
Работа:
Премногу ароганција од ваша страна може да го искомплицира договорот поврзан со деловна и финансиска соработка.
Здравје:
Ќе ви годи излегување или средба со пријателите, како добра релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …