Дневен хороскоп за четврток, 23.02.2023: Некој ги одредува правилата на однесување, а вие мора да се помирите со „дадената улога“. Се разбира, тоа не ви се допаѓа…

Терезија
Љубов:
Некој ги одредува правилата на однесување, а вие мора да се помирите со „дадената улога“. Се разбира, тоа не ви се допаѓа.
Работа:
Некој предлага необична идеја или полесен начин на водење бизнис. Нема причина да се однесувате арогантно или расипнички кога се среќавате со соработниците.
Здравје:
Избегнувајте стресни ситуации и напорни обврски.

Скорпија
Љубов:
Смирете ги вашите афекти. Подобро е да побарате добар совет отколку да преземете емоционален ризик без причина.
Работа:
Ви недостига концентрација за да се вклучите на различни страни. Не донесувајте избрзани одлуки.
Здравје:
Ќе ви годи релаксација или престој во природа, опуштете се.


Стрелец
Љубов:
Кога се среќавате со саканата личност, осмислете забава што одговара на вашите заеднички потреби и вкусови. Сакате емотивно зближување.
Работа:
Ако се грижите за подобрување на односите со деловните партнери, прифатете нечиј совет и сменете ја стратегијата.
Здравје:
Важно е да се усогласат мислите и чувствата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …