Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за среда, 17.08.2022: Без нечие присуство чувствувате емотивна празнина. Тешко ви е да ги изразите своите чувства и намери пред блиска личност…

Овен Љубов: Не ја разбирате доволно позицијата на партнерот за заедничкиот проблем, имате впечаток дека сте на спротивни страни. Работа: Избегнувајте сомнителни околности и повнимателно анализирајте ги вашите соработници. Понекогаш има „скриени детали“ кои потешко се гледаат. Здравје: Вечерта ќе уживате во излегувањетж, прошетка или емотивен состанок. Бик Љубов: Се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 16.08.2022: Во љубовната врска не е дозволено се што сакате, но нема причина ниту за лажна скромност. Секогаш избирајте го најдоброто решение…

Овен Љубов: Саканата личност одлично го познава вашиот темперамент и карактер, не можете да го скриете вашето расположение. Само се залажувате. Работа: Важно е да направите листа на приоритети и да прифатите нечиј совет. Тековниот неуспех треба да ве мотивира за дополнителна упорност. Здравје: Применете некои од техниките за психолошка …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 15.08.2022: Очекувате премногу од нечии ветувања или од личност која упорно се обидува да ве наведе на своите емотивни планови…

Овен Љубов: Партнерот не може да ви пренесе се што би сакале да слушнете или видите. За жал, останувате лишени од разни потреби. Работа: Не верувате во нечии повеќекратни ветувања, па барате убедливи докази или дополнителна гаранција за деловен договор. Здравје: Планирајте вечерните часови да ги поминете во интересно друштво …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 14.08.2022: Не дозволувајте блиска личност да се чувствува запоставено, изразете ја позитивната страна на вашата личност. Користете ги вашите скриени адути…

Овен Љубов: Вниманието и убавите гестови никогаш не се доволни за заедничка среќа. Слободно уживајте во убавите работи. Работа: Договорот со помлада личност ветува взаемна добивка, деловен успех или задоволство. Здравје: Во одлична форма сте. Бик Љубов: Не дозволувајте блиска личност да се чувствува запоставено, изразете ја позитивната страна на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 13.08.2022: Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, внимавајте на саканата личност. Уживајте во вашата заедничка среќа…

Овен Љубов: Нема причина „емотивно да ја уценувате“ саканата личност, на таков начин само го постигнувате спротивниот ефект. Работа: Важно е да изберете улога што одговара на вашиот интерес и работа што носи материјална корист. Здравје: Слободно прифатете ги предизвиците кои ве поттикнуваат да се изразувате креативно. Бик Љубов: Доколку …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 12.08.2022: Нема причина да се крие дел од приказната од блиска личност. Соочувањето со вистината е психолошко олеснување…

Овен Љубов: Сè почесто почнува да ви недостасува нечие присуство или емотивно внимание. Нема причина да ги потиснувате вашите чувства и потреби. Работа: Јасно ви е дека многу работи изгледаат поинаку во споредба со она што јавно се кажува или презентира во општеството на соработниците. Здравје: Избегнувајте депресивно расположение и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 11.08.2022: Избегнувајте напнати ситуации при средба со саканата личност, важно е меѓу вас да постојат добри намери…

Овен Љубов: Доколку ве оптоваруваат нови емотивни сомнежи, разговарајте искрено со саканата личност и инсистирајте да ја докажете вистината. Работа: Во заеднички интерес е актуелните проблеми да се решат што поскоро и без дополнителни компликации. Здравје: Ќе ви годи психофизичка релаксација, опуштете се. Бик Љубов: Нема причина да се занесувате …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 10.08.2022: Нема потреба да ја искушувате личноста со која сте во романтична или пријателска врска. Ублажете ги вашите критериуми…

Овен Љубов: Изгледате задоволни и расположени за излегување или нова средба. Саканата личност прави се што е потребно за да ги исполни сите ваши очекувања. Работа: Важно е да се постигнат позитивни резултати, но не по цена на прекин во деловната соработка. Искористете го туѓиот корисен совет. Здравје: Ќе уживате …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 09.08.2022: Светот околу вас изгледа многу подобро или поубаво кога сте во позитивна средина и со блиска личност…

Овен Љубов: Нема причина да озневерите нечии очекувања, отворено разговарајте со блиска личност за сите чувствителни теми. Работа: Некој ве предупредува да ги почитувате утврдените правила во деловната соработка. Прифатете добри совети и завршете ја целата работа што сте ја започнале. Здравје: Слободното време посветете го на релаксација, поминувајте повеќе …

Повеќе »