Дневен хороскоп за недела, 26.02.2023: Под емоционален притисок сте, мора да почитувате нечија волја или барања. Нечие однесување ве иритира…

Овен
Љубов:
Без разлика на грешката што сте ја направиле, избегнувајте ја опцијата за самоказнување или изолација.
Работа:
Не можете да направите ништо корисно ако ги игнорирате деловните проблеми. Линијата на најмал отпор не води во насока на позитивни решенија.
Здравје:
Слободното време посветете го на психофизичка релаксација.

Бик
Љубов:
Под емоционален притисок сте, мора да почитувате нечија волја или барања. Нечие однесување ве иритира.
Работа:
Отворена дискусија со една личност ја илустрира вашата несигурност и немоќ во кругот на деловните соработници.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации.


Близнаци
Љубов:
Ви годи дополнително внимание и размена на нежности во врската со саканата личност. Некој ги освојува вашите симпатии и емоционална наклонетост.
Работа:
Нема причина да ги мистифицирате вашите деловно-финансиски планови или да игнорирате туѓо присуство и влијание.
Здравје:
Почестете се со поголема релаксација, ќе ви годи прошетка во природа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …