Дневен хороскоп за недела, 26.02.2023: Под емоционален притисок сте, мора да почитувате нечија волја или барања. Нечие однесување ве иритира…

Рак
Љубов:
При средба со саканата личност нема потреба од мистификација, на тој начин секој станува „жртва“ на сопствените заблуди.
Работа:
Оставете им на колегите да ги докажат своите способности во ситуации кои ве заморуваат. Важно е добро да се организирате.
Здравје:
Поминете ги вечерните часови помирно, ќе ви годи релаксација.

Лав
Љубов:
Понекогаш вашиот партнер не ги разбира сите ваши идеи, треба да ги разјасните вообичаените недоразбирања.
Работа:
Ве привлекуваат големи предизвици, во вас е поттикнат натпреварувачки импулс и не можете да се задоволите со просечни резултати.
Здравје:
Подобрете ја вашата психофизичка подготвеност.


Девица
Љубов:
Понекогаш е тешко да се повлече линија помеѓу гласот на разумот и вжештените емоции. Некој ве предизвикува на емотивна реакција.
Работа:
Најдобро се чувствувате кога сè држите под строга контрола и кога ќе се потврдат вашите деловни проценки.
Здравје:
Ќе ви годи психолошка релаксација и опуштање.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …