Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за петок, 09.04.2021: Бикот мора да ги смири страстите и реши проблемите,Ракот е во голем занес во нечие присуство, Стрелецот не треба да си ја предизвикува среќата и да го расипе…

Овен Љубов: Постои личност која предизвикува силни емоции во вас, усмерете ги мислите кон заеднички теми. Уживајте со блиската личност. Работа: Нема потреба да заклучувате врз основа на првиот впечаток, почекајте го вистинскиот момент. Имате доволно искуство да се заштитите од лоши влијанија. Здравје: Радоста на срцето има лековито дејство …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 08.04.2021: Овенот го губи трпението и ги менува критериумите, Ракот пред романтична средба, Стрелецот прикривајќи ја својата слабост ја зголемува…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, не сакате да ги менувате вашите критериуми, но ново убедување ве носи на граница на трпеливост. Работа: Имате добри идеи, но некој го ограничува вашето деловно влијание. Вие сте во неблагодарна позиција да молчите за тоа што го мислите. Здравје: Ќе ви годи …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 07.04.2021:Бикот не смее да се однесува како деспот, Девицата се обидува да ја прикрие својата несигурност, Јарецот мора да направи чекор плус и да покаже дека добрата волја и внимание значат повеќе од…

Овен Љубов: Уживате во дополнителното внимание и размена на нежности во врската со саканата личност. Некој ја освојува вашата симпатија и емоционална наклонетост. Работа: Нема причина да ги мистифицирате вашите деловни и финансиски планови или да игнорирате нечие присуство и влијание. Здравје: Овозможете си поголема релаксација, ќе ви годи прошетка …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 06.04.2021:Близнаците за подобра врска треба да престанат со непотребните прашања, Лавот пред мисија на „дешифрирање“ на скриените пораки, Стрелецот мора да биде трпелив во друштво на…

Овен Љубов: Важно ви е да се однесувате како перфекционист, да чувате сè под строга контрола или под будното око. Работа: Деловно-финансиски или личен предизвик секогаш може да се претвори во успех што остава добар впечаток врз околината. Здравје: Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 05.04.2021: Рибите премногу чувствителни иако немаат потреба за тоа, Стрелецот мора да биде трпелив и да ги усклади мислите, Ракот нема причина да пропушта некои интересни настани кои влијаат на емотивното задоволство…

Овен Љубов: Вие не треба емотивните искри или летаргија во врската со саканата личност да ги доживувате како нов „убовен самрак“. Работа: Постојат соработници кои одеднаш ги нарушуваат вашите планови. Поради лошите оценки, треба да направите дистанца и да направите мала пауза. Здравје: Ќе ви годи релаксација. Бик Љубов: Вашиот …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 04.04.2021: Бикот мора да најде начин да ги дешифрира скриените пораки, Лавот пред предизвик да постигне емоционална блискост, Стрелецот незадоволен од однесувањетѕо на партнерот…

Овен Љубов: Се чувствувате непријатно затоа што не успевате да им угодите другите. Партнерот не ги слуша доволно вашите објаснувања и изговори, а вие немате трпеливост. Работа: Се обидувате да ги постигнете вашите деловни цели, но има ненадејни проблеми што ве забавуваат. Здравје: Поминете ја вечерта на помирен начин, опуштете …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 03.04.2021: Бикот е пожелно да организира интимна забава, Лавот да ја препушти главната улога и да не се расправа, Стрелецот со романтична атмосфера ќе го привлече вниманието…

Овен Љубов: Разговарајте отворено со вашиот партнер и инсистирајте на докажување на вистината. Не треба да се залажувате со илузии. Работа: Заеднички интерес е да се минимизираат деловните и финансиските ризици. Правилно почитувајте го договорот. Здравје: Треба да се ослободите од непотребни грижи Бик Љубов: Планирајте состанок или некоја привлечна …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 02.04.2021: Бикот се соочува со лажни ветувања, Девицата аналитична во откривање скриени пораки, Стрелецот ќе ужива во бесконечната инспирација…

Овен Љубов: Топлите емоции секогаш имаат лековито дејство, затоа вниманието насочете го на вашата сакана личност. Планирајте некоја омилена забава. Работа: Не вреди да се изложувате на голем умствен напор или да и се спротивставувате на личноста која ужива добра репутација и шири деловно влијание. Здравје: Насочете ги мислите во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 01.04.2021: Бикот нема потреба да се надмудрува во „мртва трка“ во која нема победник, Лавот мора да се сврти кон семејството, Терезијата ќе се труди да дешифрира нечии емотивни сигнали или „тајни кодови“…

Овен Љубов: Партнерот има необични идеи и одбива да ги слуша вашите коментари. Очекувате брзо или лесно расплетување на настаните. Работа: Треба да се дистанцирате во однос на различните непријатности, понекогаш треба да создавате во креативна тишина и без љубопитни погледи. Здравје: Обрнете внимание на поздрава исхрана, избегнувајте „лоши навики“. …

Повеќе »