Дневен хороскоп за четврток, 15.06.2023: Тешко ви е да разберете нечии емотивни намери. Внимателно ја анализирате љубовната врска, но ви недостасуваат конкретни одговори…

Овен
Љубов:
Инсистирањето на своите потреби во врската со саканата личност води до нови спротивни решенија и потиснати очекувања.
Работа:
Упорно смислувате нова стратегија, но некој друг работи поефикасно и делумно ги загрозува вашите деловни интереси.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои премногу ве исцрпуваат психички.

Бик
Љубов:
Нема причина да подгревате нечија суета, побарајте емоционална поддршка. Бидете мудри и дозволете му на вашиот партнер да има предност.
Работа:
Има спорни ситуации, бидејќи некој од соработниците ве прекорува дека не сте во тек. Избегнувајте нов деловен конфликт.
Здравје:
Ќе уживате во разговор или средба со блиски пријатели, опуштете се.


Близнаци
Љубов:
Добрата волја „прави чуда“, доволно е да видите насмевка на задоволство на лицето на саканата личност и да почувствувате нова креативна инспирација.
Работа:
Понекогаш ви недостасува самодоверба и чувство за практична ориентација, но секогаш постои решение.
Здравје:
Избегнувајте различни ситуации кои ве вознемируваат психички.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СТРАСТ ЗА АВАНТУРИ – Уживаат во слободата: Хороскопски знаци кои не сакаат да бидат во врска

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …