ВО БЕЛГРАД – Мајка со порака на билборд му честитала на синот за успехот: „Не верував дека ќе заврши факултет“

Во Белград неодамна се појави билборд со интересна порака од мајка.
Имено, таа одлучила јавно да му се извини на синот што не верувала дека еден ден ќе заврши факултет. По тој повод решила да изнајми рекламен простор и да му честита на својот син за успехот.
„Му се извинувам на мојот син Марко што не верував дека ќе заврши факултет. Секоја чест синко, небото е граница. Мама Дијана“, пишувало на билбордот лоциран во Булевар Кнез Александар Караѓорѓевиќ.
На билбордот го ставила својот потпис и фотографија од нејзиниот син Марко кога бил дете. Нејзиното извинување и честитки набрзо станаа хит на социјалните мрежи.

This image has an empty alt attribute; its file name is majka-i-poraka.jpg
Порталот Telegraf.rs открил дека станува збор за мајка чиј син студирал на Економскиот факултет 12 години. Мајката Дијана изјавила дека немал никакви проблеми со завршувањето на студиите, но дека во меѓувреме се вработил. Тогаш мислела дека тој никогаш нема да заврши факултет, па ветила дека јавно ќе му честита.


Фото: Социјални мрежи

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работната енергија на високо ниво, ќе го претставува овој прв работен ден во …