Дневен хороскоп за сабота, 29.04.2023: Важно е да го правите она што го чувствувате, бидејќи изборот на погрешна улога на крајот остава лош впечаток пред некој ваш близок…

Овен
Љубов:
Нема причина да се залажувате во лажни надежи или емотивни фантазии. Само она што е „проверено“ е безбедно.
Работа:
Не треба да ги врзувате вашите интереси само за одреден тим на соработници, туку да си дозволите можност за поширок поглед на деловниот ангажман.
Здравје:
Обидете се да ја подобрите вашата концентрација.

Бик
Љубов:
Средбата со една личност повеќе потсетува на игра на „емоционално прикривање“ и тестирање, отколку на искрена размена на чувства.
Работа:
Се соочувате со нова деловна дилема. Избегнувајте натпреварувачки ситуации, особено кога немате проверени информации.
Здравје:
Обрнете внимание на веселите содржини, опуштете се.


Близнаци
Љубов:
Сè повеќе почнувате да ви недостасува нечие присуство или емотивно внимание. Нема причина да ги потиснувате вашите чувства и потреби.
Работа:
Јасно е дека многу работи изгледаат поинаку, во однос на она што јавно се кажува или презентира во друштвото на соработниците.
Здравје:
Избегнувајте депресивно расположение и деструктивно однесување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …