Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за петок, 08.10.2010: Ви се допаѓа она што е „недостижно“ или личноста до која вашиот глас не достигнува. Размислете на кого треба да упатите љубовен повик…

Овен Љубов: Изгледате прилично вознемирени и потешко ги контролирате емоционалните импулси. Често го губите трпението пред саканата личност. Работа: Нема причина некој да ве оптоварува со погрешни идеи или да го ограничи вашето деловно и општествено влијание. Здравје: Избегнувајте ситуации што ве исцрпуваат. Бик Љубов: Забележувате дека вашиот партнер има …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 07.10.2021: Нема потреба да негувате големи илузии. Лесно се занесувате. Барајте поддршка и разбирање од доверливи пријатели…

Овен Љубов: Партнерот сака да ве запознае, но има погрешна проценка. Зборувајте со повеќе емоции пред блиска личност. Работа: Бидете воздржани и на негативни коментари, не одговарајте на сличен принцип. Пожелно е да се поттикне позитивна атмосфера. Здравје: Важно е да ги контролирате внатрешните конфликти. Бик Љубов: Обидете се да …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 06.10.2021: Не дозволувајте никој да ја попречува вашата волја и право да направите емотивен избор. Вие заслужувате подобар или поубав третман…

Овен Љубов: Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, внимавајте на саканата личност. Уживајте во заедничката среќа. Работа: Понекогаш треба да се користат различни мерки на претпазливост. Вие сте доволно разумни да ги заштитите вашите деловни интереси во критични ситуации. Здравје: Ќе ви годи релаксација, опуштете се. Бик Љубов: Не можете …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 05.10.2021: Разговорот и средбата со една личност ќе ве потсети на подобри времиња или некои емотивни спомени. Овозможете си повеќе радост и подобри услови…

Овен Љубов: Нема причина да се сомневате во нечии чувства. Дозволете да ве понесе емоционалната екстаза, како добар љубовен предзнак Работа: Се соочувате со нови компликации. Треба да воспоставите листа на приоритети и да се борите за подобар статус меѓу соработниците. Здравје: Уживајте во убавите работи, опуштете се од напорната …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 04.10.2021: Треба да разберете нечија емоционална слабост или неспособност да ги исполните вашите очекувања. Не бидете премногу строги…

Овен Љубов: Нема потреба да се оптоварувате со туѓи коментари. Бидете дарежливи кон саканата личност. Работа: Не можете да го преземете водството или да објавувате нови услови. Некој друг одлучува за заедничките интереси. Здравје: Избегнувајте дополнителни обврски кои премногу ве заморуваат. Бик Љубов: Позицијата на Месечината влијае на вашата емоционална …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 03.10.2021: Без оглед на грешката што ја правите, избегнувајте ја опцијата за самоказнување или изолација…

Овен Љубов: Често го менувате расположението или одлуките. Она за што молчите е поважно од работите што му ги кажувате на партнерот. Работа: Се потпирате на личното расудување, но независноста има свои позитивни но и негативни страни. Не можете секогаш да ја донесете вистинската одлука. Здравје: Ќе ви годи активен …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 02.10.2021: Љубовното внимание секогаш делува како најдобар лек за душата. Опуштете се во вашиот свет на интимност и во друштво на блиска личност…

Овен Љубов: На средбата со саканата личност, нови настани се добар повод за заедничка прослава. Се во согласност со инспирацијата. Работа: Потпирајте се на интуицијата при донесувањето на конечната одлука. Вие сте под влијание на факторите на среќа, па ве очекуваат позитивни резултати. Здравје: Зрачите со позитивна енергија. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 01.10.2021: Обидете се да разберете нечија „емоционална слабост“ или недостаток на храброст да одговори на вашите потреби. Бидете трпеливи…

Овен Љубов: Делувате задоволно и инспиративно, добивате емоционална поддршка од личност која има важно место во вашиот живот. Работа: Треба да преземете активна улога или да се ориентирате кон практични решенија. Успехот ќе се покаже на ваша страна. Здравје: Направете нешто корисно во корист на подобар изглед и подобро расположение. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 30.09.2021: Саканото лице очекува постојано да ги исполнувате ветувањата. Тешко ви е да ги усогласите потребите и интересите…

Овен Љубов: Партнерот не обрнува внимание на вашите коментари, имате впечаток дека ве држи настрана во врска со некои „тајни планови“. Работа: Докажувањето на правдата во ова време не е ваша примарна цел. Не можете да влијаете врз нечие однесување. Здравје: Прекумерната вознемиреност има лош ефект врз вашата концентрација. Бик …

Повеќе »