Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за среда, 28.07.2021: Одржувајте емоционална инспирација и добро расположение за личноста која игра важна улога во вашиот живот…

Овен Љубов: Нема причина да играте двојна улога или да прикривате дел од вистината. Не можете да го измамите вашиот партнер. Работа: Ако вашите деловни и финансиски цели не се вклопуваат во заедничките интереси, немојте да бидете премногу суетни или несовесни. Здравје: Обрнете внимание на поправилна исхрана и подобра здравствена …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 27.07.2021: Подобро е да не се занесувате од големи желби или нечии ветувања. Не ги преценувајте личните способности и слабости…

Овен Љубов: Важно ви е да привлечете нечие внимание, сè што треба да направите е да ги користите заводливите манири и да осмислите оригинална изведба. Работа: Ако ви е важно да бидете различни од другите, бидете доволно ефикасни и убедливи пред соработниците. Здравје: Обидете се да го разубавите вашето расположение. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 26.07.2021: Не дозволувајте никој да го привлече вниманието на вашиот партнер. Важно е правилно да ги насочите вашите мисли и да ги отстраните различните непријатности…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, важно е да чувствувате позитивна инспирација и вистинско охрабрување. Сè е можно ако имате доволно стил. Работа: Нема причина за лажна скромност пред соработниците, поставете услови што ги исполнуваат вашите интереси и потреби. Здравје: Вие сте во одлична форма. Бик Љубов: Не успеавте …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 25.07.2021: Важно е да бидете во позитивно опкружување и со драга личност. „Малите нежности“ носат огромно задоволство…

Овен Љубов: Без ваша волја, вие се согласувате на компромисно решение или на варијанта предложена од вашиот партнер. Работа: Вие го одложувате вашиот бизнис за една личност, но услугата што ја правите не е добро решение. Здравје: Ќе ви годи релаксација. Бик Љубов: Ве чека пријатно изненадување. Овозможете си некои …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 24.07.2021: Во одредени ситуации, покрај вас страда и саканото лице, но вие упорно го негирате тоа со намера да ги промените работите во ваша корист…

Овен Љубов: Во односот со блиска личност чувствувате задоволство, правите сè што е потребно за да го комбинирате убавото со корисното. Ускладете ги вашите мисли и чувства. Работа: Она што замислувате сега сте во состојба да го постигнете. Понекогаш треба да ги слушате реакцијата или коментарите на соработниците. Соберете корисни …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 23.07.2021: Вашите емотивни желби ги насочувате кон погрешна личност. Непотребно критикувате личност до која не стигнува вашиот глас…

Овен Љубов: Изгледате прилично вознемирено и потешко ги контролирате своите емотивни импулси. Честопати го губите трпението пред саканата личност. Работа: Нема причина некој да ве оптоварува со погрешни идеи или да го ограничува вашето деловно и социјално влијание. Здравје: Избегнувајте ситуации што ве исцрпуваат. Бик Љубов: Колку и да се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 22.07.2021: Прикривањето на вистината предизвикува нови емотивни сомнежи. Меѓусебната доверба е неопходна и се чини „лековита“…

Овен Љубов: Во избрано друштво и со нечии емотивни стимули, светот околу вас изгледа многу поубаво и поинтересно. Работа: Имате строги критериуми и некој не успева да ви презентира сè што би сакале да слушнете или видите. Здравје: Важно е да се постигне психолошка рамнотежа. Бик Љубов: Промените се неизбежни …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 21.07.2021: Партнерот нема намера трпеливо да ја чека вашата одлука, туку презема изненадувачки чекор и иницијатива. Логично, сè има своја цена…

Овен Љубов: Ве очекува добивка, но и резигнација. Лесно е да ве вознемират и да се предизвикате посилна емоционална реакција. Премногу се грижите за нечии зборови или постапки. Работа: Вашите интереси се од практична природа и непотребно форсирате одредени деловни ситуации. Размислете за тоа, сè има своја цена и влог. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 20.07.2021: Почекајте да слушнете нечиј коментар пред да донесете нова одлука. Не можете да го диктирате „љубовното темпо“…

Овен Љубов: Не го разбирате однесувањето на вашиот партнер, но тоа не ви дава право сами да одлучувате за заедничките планови. Работа: Делувате недоверливо кон соработниците и барате нови информации, со цел правилно да ги разјасните заедничките дилеми. Здравје: Ќе ви годи релаксација и весели содржини, како рецепт за добро …

Повеќе »