Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за недела, 21.11.2021: Изгледате премногу вознемирени и инсистирате на своите намери. Прочистете ги вашите мисли и чувства…

Овен Љубов: Се грижите да привлечете нечие внимание, но поради големата нетрпеливост правите погрешни потези. Работа: Нечија приказна ви остава негативен впечаток, се однесувате сомнително пред нови деловни понуди и во друштво со соработници. Здравје: Обрнете внимание на правилната исхрана. Бик Љубов: Нема причина да верувате во љубовната среќа што …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 20.11.2021: Важно ви е да бидете во нечие друштво, почекајте подобар момент…

Овен Љубов: Сочувајте ја присебноста. Ако сте млади или слободни, не дозволувајте да бидете заведени од нечии комплименти. Работа: Бидете доволно внимателни и воздржани, се што правите остава одредени последици на вашиот деловен или приватен живот. Здравје: Нема причина да се грижите премногу, опуштете се. Бик Љубов: Не добивате емоционална …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 19.11.2021: Новите изливи на љубомора или посесивност се иритирачки за саканата личност. Променете го вашето несоодветно однесување…

Овен Љубов: Обидете се да разберете нечија беспомошност или емоционална слабост. Не бидете арогантни. Работа: Ви претстојат различни обврски кои бараат меѓусебен договор и финансиска соработка. Здравје: Уживајте во вашиот свет на интимност. Бик Љубов: Во средбата со саканата личност, треба да покажете истенчен слух и широки хоризонти преку заедничките …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 18.11.2021: Обрнете внимание на личноста која ве гледа со заљубен поглед или со топла насмевка на усните…

Овен Љубов: Не дозволувајте некој емотивно да ве измами. Потребни ви се подобри критериуми при изборот на блиско друштво. Работа: Имате добри идеи и предлагате корисни решенија, но еден од соработниците не сака да се повинува на вашето влијание. Здравје: Обидете се да ја подобрите вашата концентрација. Бик Љубов: Треба …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 17.11.2021: Потребен ви е момент на инспирација, да покренете лавина од нечии чувства и да почувствувате интимна среќа…

Овен Љубов: Бидете доволно имагинативни, испланирајте возбудлива забава за двајца. Освојте ја личноста која ви е важна. Работа: Се што правите со позитивна тенденција остава добар впечаток кај соработниците и ја потврдува вашата улога во меѓусебниот договор. Здравје: Важно е да се применуваат проверени рецепти, како поттик за добро расположение. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 16.11.2021: Не можете да добиете се што сакате, без разлика какви трикови користите пред саканата личност…

Овен Љубов: Често го менувате вашето расположение или одлуки. Она што го премолчувате е поважно од работите што ги кажувате на партнерот. Работа: Се потпирате на лично расудување, но независноста има свои добри и лоши страни. Не можете секогаш да ја донесете вистинската одлука. Здравје: Ќе уживате во активен одмор …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 15.11.2021: Пред саканата личност не е важно што ќе кажете, туку она што го чувствувате…

Овен Љубов: Важно е да се биде во позитивна средина. Повнимателно изберете друштво за излегување или интимна доверба. Работа: Не дозволувајте недоразбирањето негативно да влијае на вашата концентрација или да дозволите некој да ве „зароби“. Здравје: Чувајте ја вашата присебност и силна волја. Бик Љубов: Некој е на ваша страна, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 14.11.2021: Во голем занес ги насочувате вашите желби кон погрешна личност. Погледнете околу себе пред да донесете нова или важна одлука…

Овен Љубов: Внимателно ја анализирате саканата личност, но не можете да ги усогласите различните аспирации и интереси кои ве оддалечуваат. Работа: Оптоварени сте со нови деловни планови. Премногу темпераментно реагирате во ситуации кога треба да покажете дипломатски манири. Здравје: Различни забавни содржини позитивно влијаат на вашето расположение. Бик Љубов: Обрнете …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 13.11.2021: Обрнете внимание на личноста која ве гледа со вљубен поглед и топла насмевка на усните…

Овен Љубов: Нема потреба од мистификација при средбата со саканата личност, на овој начин секој станува „жртва“ на сопствените заблуди. Работа: Дозволете им на вашите соработници да ги докажат своите способности во ситуации кои ве заморуваат. Важно е да бидете добро организирани. Здравје: Поминете ја вечерта на посмирен начин, ќе …

Повеќе »