Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за недела, 09.09.2019:Денес зборот и искажан со моќ, моќта на сугестијата е на својот врв, но внимавајте, постои и опасност од измама и сериозни лаги..

Еден убав тригон веднаш на почетокот на новата недела, овој пат на Меркур и Плутон! Умот и комуникативниот аспект се обединија со енергијата на Плутон и неговата страст за обнова,промени. Денес зборот и искажан со моќ, моќта на сугестијата е на својот врв, но внимавајте, постои и опасност од измама …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 06.09.2019:Фокусирајте се на една работа и искористете ја како што треба, а што ви треба сега, не за следниот период – нека целта постојано ви биде пред очите!

Овој петок го одбележува квадратот на Меркур и Јупитер, кои не водат кон одредени крајности, претерувања и преголема амбиција, што може дополнително да доведе до ненадеен пад на енергијата во клучен момент, затоа фокусирајте се на една работа и искористете ја како што треба, а што ви треба сега, не …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 27.08.2019:Имате доволно храброст да го кажете она што го мислите пред околината, но лошо се одразува на вашиот статус…

Овен Љубов: Избегнувајте ситуации кога немате доволно трпеливост или слух. Не го провоцирајте вашиот партнер непотребно. Работа: Чувајте мерки на претпазливост бидејќи погрешниот потег создава можност за загуба. Здравје: Потпрете се на вашиот „блескав ум“. Бик Љубов: Во средбата со саканата личност, обрнете внимание на вообичаени теми што ве приближуваат. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела,30.06.2019: Ова е ден кога би требало да внимаваме на себе, бидејќи ако се предадеме на чувствата, или сме предизвикани, ќе имаме непријатни последици и ќе бидеме повредени!

Денеска Марс се наоѓа на последното скалило на Рак. Ова е ден кога би требало да внимаваме на себе, бидејќи доколку се предадеме на чувствата, бидеме предизвикани, ќе имаме непријатни последици и ќе бидеме повредени. Најдобро би било денес да се примирите во својот дом, да не ги предизвикувате јаките …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 09.06.2019:Денес сме во потрага по подобар пример на себе, во тежнение да бидеме подобри секој ден – барајќи примери во однесувањето на другите и нивните постапки!

Денеска Венера влегува во Близнаци, додека Сонцето прави квадрат со Нептун, што понатаму значи дека сме во потрага по подобар пример на себе, во тежнение да бидеме подобри секој ден, а барајќи примери во однесувањето на другите и нивните постапки. Сонцето во квадрат со Нептун ни кажува дека е во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 07.05.2019:Тежок ден во кој ќе преовладува повлекувањето во себе, осама, незаинтересираност за околината, чувството на неприпаѓање, страв, апатија – обидете се да извлечете нешто добро и корисно од се

Венера денес е во квадрат со Сатурн, а како и секој квадрат носи негативна енергија, овојпат недостаток на волја и желба. Повлекувањето во себе, осама, незаинтересираност за околината, чувството на неприпаѓање, страв, апатија. Чувство на отфрленост и без волја нешто да се промени. Осамените запаѓаат во криза. Болни сеќавања, минатото …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота,04.05.2019:Овој ден помиинува во знакот на акција, трагање за инспирација во некои нетипични сфери – Шанса за слободните на љубовен план!

Оваа сабота без планетарни аспекти освен Месечината која образува конјукција со Уран во знакот на Бик. Овој ден помиинува во знакот на акција, трагање за инспирација во некои нетипични сфери, хедонизам. Денеска се можни добивки во игрите на среќа.Ви го сакаме секое добро! Овен Работа Подготвени сте за нови предизвици, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 17.04.2019: Време е за конкретизирање на нештата, ден со храброст за завршување на се’ што чекало но и за отворање пред другите и работа за свои потреби!

Пред нас е една ментално јака среда, Меркур денеска влегува во Овен каде ќе биде се’ до 6. мај. Денеска е ден за конкретизација на некои планови кои веќе долго чекаат на нас. Денес сте необично посамоуверени отколку обично, прецизни и го гледате соговорникот во очи. Ќе бидете многу поубедливи. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 08.04.2019:Денес лесно можете да најдете решение за старите проблеми, па слободно охрабрете се и соочете се, како со деловните така и оние емотивните!

Се навестува дека денот ќе биде убав и весел. На вас е да се потрудите и да го минете со насмевка на лицето. Денеска е добар ден за донесување (вистински) одлуки, ден кога би требало да бидеме фокусирани на она што го работиме, да имаме јасна визија што сакаме и …

Повеќе »