Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за вторник, 30.11.2021: Имате лошо претчувство или потреба да го проверувате партнерот…

Овен Љубов: Партнерот не покажува многу интерес за вашите планови, но вие не се откажувате лесно од своите намери. Работа: Важно е да не се занесувате со популарни теми кои претставуваат потенцијален ризик за вашата деловна и социјална репутација. Здравје: Внимавајте на правилна и здрава исхрана. Бик Љубов: Засега, вешто …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 29.11.2021: Ако сакате се да функционира беспрекорно во љубовната врска, мора да имате добра волја и одредени манири…

Овен Љубов: Некој ви го привлекува вниманието, но сеуште не сте донеле конечна одлука. Емоционалната несигурност што ја чувствувате произлегува од вашата недоверба. Работа: Го одбивате предлогот или понудата за деловно-финансиска соработка. Но, постојат ситуации кои не можете да ги решите сами и без нечија помош. Здравје: Ќе уживате во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 28.11.2021: Повнимателно анализирајте ја личноста што ви се допаѓа…

Овен Љубов: Доколку ве оптоваруваат нови емотивни сомнежи, разговарајте искрено со саканата личност и инсистирајте на докажување на вистината. Работа: Во заеднички интерес е актуелните проблеми да се решат што побрзо и без дополнителни компликации. Здравје: Ќе ви годи психофизичка релаксација, опуштете се. Бик Љубов: Во средбата со саканата личност, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 27.11.2021: Бидете упорни пред партнерот, не ги потиснувајте вашите емотивни желби и потреби…

Овен Љубов: Уживате во друштво на блиска личност и не сакате некој од страна да ви ја расипе сликата за среќен живот за двајца. Имате своја визија. Работа: Чувствувате креативна инспирација и лесно ги завршувате бројните обврски. Понекогаш можете да оставите фантастичен впечаток на околината. Здравје: Зрачите со позитивна енергија …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 26.11.2021: Ви недостига трпение, а на партнерот му недостасува храброст да се соочи со заедничките проблеми…

Овен Љубов: Треба подобро да ги разберете работите кои партнерот ги премолчува. Некои одговори не се лесни или едноставни. Работа: Доколку се грижите да стекнете нечија доверба, мора да се однесувате смирено и во согласност со утврдените правила на деловна соработка. Здравје: Користете интуиција, нема причина за несигурност и напнатост. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 25.11.2021: Важно е да се биде во позитивна средина и со саканата личност. „Малите нежности“ носат големо задоволство…

Овен Љубов: Ве привлекува комбинација од емотивна, страсна и интелектуална поврзаност, но на личноста во вашето друштво му недостасува дел од тоа. Работа: За околината делувате привлечно и шармантно, но тоа не е доволен услов или гаранција за успех. Здравје: Потпрете се на интуицијата. Бик Љубов: Претерувате во своите импресии …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 24.11.2021: Некој ве возбудува или ви го привлекува вниманието, повеќе отколку што сте подготвени да признаете…

Овен Љубов: Нема потреба да се наметнувате во нечие присуство. Понекогаш големата упорност има спротивен ефект. Работа: Тешко ви е да донесете добра деловна проценка и конечна одлука без нечие знаење. Избегнувајте прекумерно експонирање. Здравје: Важно е да ја канализирате вашата креативна енергија. Бик Љубов: Важно ви е да привлечете …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 23.11.2021: Психолошката фаза низ која поминувате има позитивно влијание врз вашиот љубовен живот. На светот околу вас гледате со други очи и со поголем оптимизам…

Овен Љубов: Контролирајте ги вашите афекти и негативни страсти во вашиот однос, не дозволувајте некој да ве наведе на лошо однесување. Работа: Во средбата со соработниците ве очекува ново или поучно искуство. Поттикнете ја љубопитноста на духот и креативното расположение. Здравје: Ќе ви годи престој во природа или спортска активност. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 22.11.2021: Конечно сфаќате дека нечии ветувања не се доволно искрени…

Овен Љубов: Не му ветувајте на партнерот работи што не можете да ги исполните. Добрите намери не гарантираат дека можете да ја усреќите личноста за која се грижите. Работа: Дозволете им на другите да истражуваат или тестираат нови деловни можности. Треба да следите проверена шема во соработката. Здравје: Потрудете се …

Повеќе »