Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за вторник (2905.2018):Денес ќе можете да постигнете многу, се’ додека премногу не влијаете со сопствените емоции

Вторник ќе биде добар ден за развој на финансиски работи и средување на обврските поврзани со парите. Денес ќе можете да постигнете многу, се’ додека премногу не влијаете со сопствените емоции.Денес, тие можат да ве испратат до ќорсокак од кој ќе биде тешко да се избега. Вторник ќе биде добар …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (01.05.2018):Лавот покажува емоции,околу Девиците се случуваат убави работи, Стрелецот пред дилема…

Овен Денот е обележан со лаги и илузии. Можни се професионални проблеми. Ќе ви биде тешко да ги простите грешките и предавството. Потрудете се да не ги мешате невините луѓе и да не им ги препишувате неуспесите Бик Денес ќе се соочите со проблем од професионален карактер, но можна е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (03.04.2018)

Овен Денот е обележан со лаги и илузии. Можни се професионални проблеми. Ќе ви биде тешко да ги простите грешките и предавството. Потрудете се да не ги мешате невините луѓе и да не им ги препишувате неуспесите Бик Денес ќе се соочите со проблем од професионален карактер, но можна е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (01.04.2018)

Овен Уморни сте од работата, но сфаќате и сами дека ова е добар период за создавање и заработка. Го подобрувате односот со партнерот, завртувате нов лист. Внесете хармонија во семејното дружење. Чувајте се од можни скршеници и повреди. Бик Подгответе се добро за претстојната работна недела, бидејќи ви се овозможува …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (29.03.2018)

Овен Емотивните врски ќе бидат полни со љубомора, која овој пат е и основана. Слободните ќе пронајдат сродна душа. Ќе бидете лидери во работата, без разлика со што се занимавате. Проблеми со ’рбетот. Бик Емотивниот партнер повремено нема да има разбирање за вашите обврски. Слободните ќе почнат романса. Способноста за …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (12.03.2018)

Овен Денешниот ден ќе ви донесе блиска средба со партнерот и не трудете се да го уништите тоа со вашата презафатеност. Посветете им вниманите и на пријателите, на некој од нив ќе му биде потребен вашиот совет. Бик Емоциите оставете ги на страна овој ден. Препорачливо ви е да ја …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (08.03.2018)

Овен Ситуацијата е вообичаена на деловен план. Немате посебни деловни обврски, па се чувствувате опуштено. Во љубовта се двоумите меѓу лице кое го познавате одамна и некое ново лице. Бик Мотивирани сте да работите и создавате заедно со соработниците. Имате доста енергија а тоа го одушевува вашето опкружување. Во љубовта …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (01.03.2018)

Овен Внимавајте на што ја трошите енергијата, обидете се да балансирате меѓу времето за работа и енергија. Среќата ви се насмевнува, искористете ги сите можности кои ви се укажуваат на професионален план. Препуштете се на страстите, без страв или срам. Бик Само разговорите ќе ви помогнат да се релаксирате и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (29.01.2018)

Овен Ќе ви се укаже добра прилика да се стекнете со пaри. Имате подобро расположение отколку во претходниот период, бидејќи успеавте, некоја ситуација која не ви одговарала, да ја решите во ваша корист. Можна е романса со поранешниот партнер. Бик Доколку планирате заминување на пат ви се препорачува внимателност. Судските …

Повеќе »