Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за понеделник, 25.10.2021: Нештата понекогаш изгледаат сосема поинаку од првиот впечаток што го имате…

Овен Љубов: Следува нова емотивна дилема. Не знаете дали вашиот партнер греши или само делува сомничаво во работите за кои молчи. Работа: Треба да пронајдете ново решение, за правилно да ги решите различните недоразбирања кои ве придружуваат на средбите со соработниците. Здравје: Ќе ви годат неколку часови добар сон, внимавајте …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 24.10.2021: Нема причина да пропуштите некои интересни настани кои влијаат на вашето емоционално задоволство…

Овен Љубов: Стишајте ги вашите афекти. Подобро е да побарате добар совет, отколку да преземате емоционални ризици без вистинска причина. Работа: Ви недостасува концентрација за да се вклучите на различни страни. Не донесувајте избрзани одлуки. Здравје: Ќе уживате во релаксација или престој во природа, опуштете се. Бик Љубов: Партнерот се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 23.10.2021: Подобро е да се обрне внимание на семејниот живот или на некоја помирна тема во која преовладуваат „познатите правила на игра“…

Овен Љубов: Подобро е да ги насочите мислите кон саканата личност, отколку премногу да се занесувате гледајќи различни луѓе од страна. Работа: Поаѓате од погрешни информации. Треба да имате повеќе храброст и самодоверба за да поставите нови правила во однос на соработниците. Здравје: Обрнете внимание на поздрав и уреден начин …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 22.10.2021: Јасно ви е дека не можете да добиете сè што емотивно посакувате, но сепак не знаете како да уживате во она што го имате…

Овен Љубов: Потребно е подобро да ги усогласите мислите и чувствата, за да го зачувате личното достоинство пред личност која добро ги познава вашиот темперамент и слабости. Работа: Прифатете поскромна деловна понуда и не потценувајте нечии интелектуални способности. Изгледате збунето пред соработниците. Здравје: Применете некои од техниките на релаксација, ќе …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 21.10.2021: Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, задржете го вниманието на саканата личност…

Овен Љубов: Треба подобро да ги усогласите мислите и чувствата, со цел да го зачувате личното достоинство пред личност која добро го познава вашиот темперамент. Работа: Прифатете поскромна деловна понуда и не потценувајте нечии интелектуални способности. Изгледате збунето. Здравје: Применувајте некои од техниките на релаксација, ќе ви годат. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 20.10.2021: Можеби средбата со една личност не е ваш „сон за голема среќа“, но најавува ново искуство во емотивниот живот…

Овен Љубов: Во избраното друштво и со нечии емоционални поттикнувања, светот околу вас изгледа многу подобар и поубав. Опуштете се. Работа: Користете премногу строги критериуми за да ги заштитите вашите интереси во деловните и финансиските преговори. Здравје: Важно е да се постигне психолошка рамнотежа. Бик Љубов: Нема потреба да се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 19.10.2021: Избегнувајте непотребно возбудување или провокативно флертување со непознато лице – сочувајте ја вашата дискреција…

Овен Љубов: Ако вашиот партнер нема доволно разбирање за вашите потреби, сигурно има добра причина или објаснување. Работа: Не треба да поттикнувате критички тон во однос на вашите колеги, туку да најдете компромисно решение. Здравје: Во вечерните часови ќе ви годи одмор и релаксација. Бик Љубов: Треба да ги профилтрирате …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 18.10.2021: Не е дозволено се што посакувате во љубовна врска, секогаш избирајте го најдоброто решение…

Овен Љубов: Важно е да делувате волшебно на вашиот партнер. Во согласност со емоционалната инспирација, искористете ги своите заводливи способности. Работа: Ако случајно сте во вистинско време и на вистинското место, ве очекува деловно-финансиска добивка или некакво јавно признание. Здравје: Одржувајте добро расположение и трезвеност. Бик Љубов: Авантурата може да …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 17.10.2021: Треба да ги „помирите“ вашите мисли и чувства, но и да го зачувате вашето лично достоинство пред личност која добро ве познава…

Овен Љубов: Нема потреба да го оптоварувате вашиот партнер со големи барања. Ви недостасува нота на самокритика или чувство на умереност. Работа: Додека некој тактизира и смислува различни планови, вие дејствувате ефикасно и успешно ги спроведувате практичните одлуки. Здравје: Ќе ви годи некоја спортска активност, опуштете се. Бик Љубов: Ви …

Повеќе »