Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за среда, 22.12.2022: Бидете подискретни во средбите кои се полни со силни емоции или скриени страсти…

Овен Љубов: Забележувате дека вашиот партнер има некои тајни планови, што дополнително влијае на вашата нервоза или емоционална несигурност. Работа: Важно е правилно да ги разберете вашите деловни обврски. Нема причина за брзање. Здравје: Ќе ви годи психофизичка релаксација. Бик Љубов: Нема причина да го игнорирате незадоволството што го забележувате …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 14.11.2021: Во голем занес ги насочувате вашите желби кон погрешна личност. Погледнете околу себе пред да донесете нова или важна одлука…

Овен Љубов: Внимателно ја анализирате саканата личност, но не можете да ги усогласите различните аспирации и интереси кои ве оддалечуваат. Работа: Оптоварени сте со нови деловни планови. Премногу темпераментно реагирате во ситуации кога треба да покажете дипломатски манири. Здравје: Различни забавни содржини позитивно влијаат на вашето расположение. Бик Љубов: Обрнете …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 17.10.2021: Треба да ги „помирите“ вашите мисли и чувства, но и да го зачувате вашето лично достоинство пред личност која добро ве познава…

Овен Љубов: Нема потреба да го оптоварувате вашиот партнер со големи барања. Ви недостасува нота на самокритика или чувство на умереност. Работа: Додека некој тактизира и смислува различни планови, вие дејствувате ефикасно и успешно ги спроведувате практичните одлуки. Здравје: Ќе ви годи некоја спортска активност, опуштете се. Бик Љубов: Ви …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 14.10.2021: Нема потреба да се тестира нечие трпение или емоционална наклонетост…

Овен Љубов: Вашиот партнер прави работи поради кои треба да се чувствувате поласкани или задоволни. Одговорете на сличен начин. Работа: Не сакате да ви бидат диктирани правилата на однесување. Сакате да го зачувате правото на мислење и индивидуалност. Здравје: Избегнувајте лоши навики, ќе ви годи престој во природа. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 08.09.2021: Нема потреба да се наметнувате во нечие присуство. Понекогаш големата упорност има спротивен ефект…

Овен Љубов: Ако се чувствувате резигнирани, размислете што згрешивте со блиска личност. Никој не е безгрешен или совршен. Работа: Потребна ви е добра концентрација и моќ на набљудување во различни ситуации. Потпрете се на вашето богато искуство. Здравје: Ќе ви годат неколку часа добар сон, обрнете внимание на соништата. Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 26.02.2021: Ракот пред предизвик, Девицата мора да излезе од „оклопот“ и да покаже чувства, Рибите нема потреба да ги потиснуваат своите емотивни желби…

Овен Љубов: Можно е партнерот да има повеќе проблеми отколку што мислите. Покажете емпатија и разбирање во секој поглед. Работа: Вие делувате како личност која ги става своите деловни и финансиски цели над интересите на мнозинството, поради што ве очекуваат разни коментари. Здравје: Потребна ви е добра нега и психолошка …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 19.02.2021: Бикот мора да ги усогласи односите, Лавот мора да има искрен разговор, Стрелецот пред убави емотивни моменти..

Овен Љубов: Треба да имате доволно трпеливост за вашето семејство, како и за различните проблеми со кои се соочува вашата сакана личност. Работа: Не дозволувајте во вас да преовладува суета или нагон за триумф. Бидете реални. Здравје: Избегнувајте разни психофизички оптоварувања. Бик Љубов: Партнерот има различни забелешки на вашето однесување, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 28.01.2021: Овенот треба да ги контролира внатрешните конфликти, Близнаците мора да ги покажат вистинските чувства, Стрелецот мора да ја провери среќата…

Овен Љубов: Вашиот партнер сака да ви излезе во пресрет, но има погрешна проценка.Проговорете со повеќе емоции пред блиската личност. Работа: Бидете воздржани и на негативнитекоментари, не одговарајте на сличен принцип. Пожелно е да се поттикне позитивна атмосфера. Здравје: Важно е да ги контролирате вашите внатрешни конфликти. Бик Љубов: Избегнувајте …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 19.11.2020: Близнаците бараат подршка, Девицата мора се да земе во свои раце,Скорпијата покажува емоции…

Овен Љубов: Средбата со една личност во вас го поттикнува сеќавањето на пријатните спомени. Сепак, не сакате да им се препуштите на емоционалните бранови и носталгијата. Работа: Избегнувајте конкурентна атмосфера или непотребен доказ пред соработниците. Важно е редовните обврски да ги завршите во утврдениот рок. Здравје: Ќе уживате во прошетка …

Повеќе »