Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за понеделник, 20.09.2021: Делувате задоволни и инспиративни, добивате емоционална поддршка од личност која има важно место во вашиот живот…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, прифатете некоја „утешна варијанта“. Избегнувајте нова љубовна расправија. Работа: Имате впечаток дека страдате неправедно поради негативни влијанија или нечие незадоволство. Подобро да го премолчите своето мислење. Здравје: Обидете се да ја подобрите концентрацијата и расположението. Бик Љубов: Ограничете ги вашите емоционални желби и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 19.09.2021: Сакате поинтересни настани во љубовниот живот. Средбата со една личност може да ви го подобри расположението…

Овен Љубов: Употребете скриени адути со намера да го освоите партнерот. Се’ е дозволено, ако одговара на заедничкиот вкус. Работа: Мислата дека сте еден чекор пред другите изгледа стимулативно и возбудливо. Делувате амбициозно. Здравје: Вие сте во одлична психофизичка форма. Бик Љубов: Направивте одредени грешки во средбата со блиска личност. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 18.09.2021: Не дозволувајте нечие однесување да ви предизвика погрешна емоционална реакција. Бидете потрпеливи од вообичаено…

Овен Љубов: Важно е правилно да одговорите на нечии прашања. Изненадете го вашиот партнер на начин што ги задоволува заедничките потреби и вкусови. Работа: Вашите соработници имаат различни мислења за решавање заеднички проблем. Треба да смислите добар план. Здравје: Избегнувајте ситуации кои премногу ве исцрпуваат, опуштете се. Бик Љубов: Обрнете …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 17.09.2021: Често го менувате расположението или одлуките. Она за што молчите е поважно од работите што му ги кажувате на партнерот…

Овен Љубов: Средбата со личност е повеќе како игра на „емотивно прикривање“ и тестирање отколку искрена размена на чувства. Работа: Се соочувате со нова деловна дилема. Избегнувајте конкурентни ситуации, особено кога немате проверени информации. Здравје: Обрнете внимание на светла содржина, опуштете се. Бик Љубов: Саканата личност ги игнорира вашите идеи …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 16.09.2021: Важно е да се подготвите за романтична средба. Некој дополнително ја поттикнува вашата имагинација и позитивно расположение…

Овен Љубов: Важно е вашите идеи или емоционални интереси да наидат на позитивен одговор. Вашиот партнер се грижи да ве охрабри и одоброволи. Работа: Некој ви објаснува дека сте во добра позиција. Важно е да се оцени најдобриот момент за акција и да се надмудрат потенцијалните ривали. Здравје: Активни сте …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 15.09.2021: Нема потреба да барате виновник за вашите неуспеси. Делувате провокативно кон вашиот партнер, но не го постигнувате посакуваниот ефект…

Овен Љубов: Некој ве носи до ново емоционално искушение. Размислувате за одговор или начин како да се однесувате кон блиска личност. Работа: Се’ се сведува на принципот на земање или давање, она што го добивате има висока цена и бара многу напор. Здравје: Избегнувајте импулсивно однесување, опуштете се. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 14.09.2021: Се’ повеќе почнувате да пропуштате нечие присуство или емоционално внимание. Нема причина да ги потиснувате вашите чувства и потреби…

Овен Љубов: Вашите желби можат да се исполнат под услов да дејствувате доволно инспиративно, заводливо и сугестивно кон саканата личност. Работа: Ако се грижите за оправдување на вашата улога или професионални способности, применете докажани тактики. Здравје: Потрудете се да го разубават вашето расположението. Бик Љубов: Се повеќе ве мачи нечие …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 13.09.2021: Делувајте според вашата совест и не игнорирајте нечии желби. Покажете дека имате манири што ја откриваат емоционалната страна на вашата личност…

Овен Љубов: Партнерот нема намера трпеливо да ја чека вашата одлука, туку презема изненадувачки чекор и иницијатива. Логично, сеима своја цена. Работа: Вашите основни интереси се практични по природа. Можете лесно да ги постигнете вашите деловни цели. Здравје: Треба да внесувате повеќе течности и витамини во вашата исхрана. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 12.09.2021: Реагирате премногу чувствително на разни ситници, вашиот партнер не забележува работи што имаат различно значење за вас…

Овен Љубов: Некој ве доведува пред ново емоционално искушение. Смислувате одговор или начин како да се однесувате со блиска личност. Работа: Се се сведува на принципот на земање или давање, она што го добивате има висока цена и бара многу напор. Здравје: Избегнувајте импулсивно однесување, опуштете се. Бик Љубов: Обрнете …

Повеќе »