Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за недела, 12.08.2021: Се соочувате со иронија во љубовниот живот, правите погрешен чекор што непотребно ве оддалечува од саканата личност…

Овен Љубов: Не можете секогаш да ја наметнувате вашата волја, партнерот има право на слободен избор и на свое мислење. Работа: Премногу очекувате од некои соработници, бидете реални и намалете ги почетните критериуми. Понекогаш дури и мал успех е значаен чекор напред. Здравје: Важно е некој да дејствува како стимул …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 11.08.2021: На состанок со блиска личност, понекогаш дури и „големите зборови“ не се доволни, важни се делата. Треба да направите некој посебен гест…

Овен Љубов: Намерно одложувате да се соочите со некои ситуации во љубовниот живот, но партнерот нема да ве остави на мир додека не ги исполните ветувањата. Работа: Добро сте информирани за нови деловни настани и се грижите за постигнување на вашите приоритетни цели. Здравје: Важно е правилно да се канализира …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 10.08.2021: Во приватниот живот, избегнувајте личност која делува депресивно врз вашето расположение. Фокусирајте го вашето внимание во позитивна насока…

Овен Љубов: Ви недостасува трпение, а на вашиот партнер му недостасува храброст да се соочи со заедничките проблеми. Смирете ги меѓусебните страсти. Работа: Не ви се допаѓа нечија улога на деловните состаноци, но не треба да се грижите за проценување на туѓите вредности. Здравје: Обрнете внимание на правилната исхрана. Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 09.08.2021: Насмевката на задоволство на нечие лице е најубавата потврда за взаемна среќа и чувства што ве исполнуваат…

Овен Љубов: Важно ви е да привлечете нечие емоционално внимание, но правите погрешни работи. Работа: Во деловно-финансиска смисла, заборавете на прекумерните амбиции или желбата да ги присвоите туѓите резултати. Здравје: Обрнете внимание на посоодветна исхрана. Бик Љубов: Партнерот изгледа сомничаво и ова се одразува на вашето незадоволство. Не сакате да …

Повеќе »

Неделен хороскоп до 15 август: Два знаци треба да обрнат внимание на финансиите, а Раковите имаат големи шанси

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Што ве очекува следните седум дена на работа, во љубовта и во областа на здравјето. Овен Работа Овој период не е поволен за започнување нови активности бидејќи добивате значителен …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 08.08.2021: Изненадете ја вашата сакана личност на необичен начин, ако имате доволно имагинација, се’ може да се смени во позитивна насока…

Овен Љубов: Нештата понекогаш изгледаат сосема поинаку од првиот впечаток што го имате. Дејствувајте според совеста кога се среќавате со саканата личност. Работа: Не треба да се грижите за различни критериуми. Секој од соработниците има свое толкување на настанот. Здравје: Ослободете се од непотребни грижи, подобрете го расположението. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 07.08.2021: Подобро е да се обрне внимание на семејниот живот или помирна тема во која преовладуваат „познатите правила на игра“…

Овен Љубов: Се возбудувате поради емотивните игри во врска со блиска личност, особено кога работите се случуваат онака како што вие сакате. Работа: Соберете тим од докажани соработници околу вас за да развиете деловна стратегија на најдобар начин. Здравје: Вечерните часови се добар повод за креативен одмор. Бик Љубов: Разговорот …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 06.08.2021: Потребен ви е момент на инспирација, за покренете лавина од нечии чувства и да почувствувате интимна среќа…

Овен Љубов: Партнерот одеднаш носи нова одлука што не сака да ја објасни. Бидете доволно трпеливи, се’ ќе си дојде на свое место. Работа: Премногу ги форсирате личните цели, па вашите соработници реагираат на различни начини. Важно е да се одржува добар однос со соработниците. Здравје: Направете напор да ја …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 05.08.2021: Тактиката на надмудрување во врска со саканата личност не го носи посакуваниот епилог. Мора да направите чекор назад…

Овен Љубов: Нема причина да се истакнувате во друштво на саканата личност. Работите ќе си дојдат на свое место, бидете трпеливи. Работа: Размислете за корекција на деловните правила, ви треба ново и поефикасно решение. Здравје: Обрнете внимание на поздрава исхрана, консумирајте повеќе витамини. Бик Љубов: Контактирајте со саканата личност за …

Повеќе »