Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за четврток, 21.01.2021: Овенот во проблеми поради постапките, Близнаците бараат заштита, Стрелецот мора да се здобие со повеќе самодоверба…

Овен Љубов: Вашите постапки директно влијаат на нечие емоционално расположение или нови одлуки. Не можете да го измамите вашиот партнер. Работа: Ќе излезе дека имате добра проценка и дека сте во поповолна деловна позиција отколку што првично се претпоставуваше. Здравје: Обидете се правилно да ја насочите вашата креативна енергија. Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 20.01.2021: Близнаците во потрага по разбирање, Јарецот депресивен, Рибите задоволни после една средба…

Овен Љубов: Средбата со саканата личност може да промени сè на едноставен начин, да покаже добра волја и подготвеност за прилагодување. Работа: Некој ве става во неблагодарна ситуација и почнува да ве иритира со своето однесување. Потрудете се да ги постигнете своите намери. Здравје: Важно е да ја задржите присебноста. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 19.01.2021: Бикот ќе ужива во заедничката среќа, Ракот успорува зближување, Скорпијата мора да биде трпелива…

Овен Љубов: Анализирајте нечие однесување повнимателно, бидејќи во емотивниот дијалог има работи што можат да се забележат само од одредена дистанца. Работа: Успехот понекогаш се чини недостижен, но околностите секогаш се менуваат. Важно е да научите добра лекција и да останете упорни во своите намери. Здравје: Избегнувајте ситуации што ве …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 18.01.2021: Близнаците ги очекува среќа, Лавот ќе ужива во средбата со саканата личност, Стрелецот мора да игнорира нечија провокација…

Овен Љубов: Понекогаш поставувате строги услови или погрешни прашања. Партнерот не сака да ве повреди, тој само бара добар начин да се заштити. Работа: Планот што упорно се обидувате да го реализирате во кругот на соработници не е најдобро решение за заеднички интереси. Здравје: Важно е да се акумулира позитивна …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 17.01.2021: Планирајте омилена забава или емотивна средба, ќе уживате во весело друштво и нечие внимание…

Овен Љубов: Не можете да се помирите со моменталната состојба. Делувате многу провокативно на партнерот, но не го постигнувате посакуваниот ефект. Работа: Преокупирани сте со идеи што треба да ви овозможат побрз или полесен деловен успех. Вашето однесување укажува на пренагласеност на личните способности. Здравје: Важно е да ги подобрите …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 16.01.2021: Лавот треба да биде трпелив, Терезијата ќе го подобри љубовниот живот, Рибите избрзуваат и прават непријатности…

Овен Љубов: Партнерот има нови забелешки на вашето однесување. Не го игнорирајте она што го слушате, размислете за вашите недостатоци. Работа: Важно е да ги контролирате вашите лоши навики, нема потреба да се истакнувате пред личност која користи различни деловни критериуми. Здравје: Избегнувајте стресни ситуации или луѓе кои ве иритираат. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 15.01.2021: Ракот мора да ја каже вистината, Девицата нема инспирација, Рибите пред важен испит…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, добрата волја „прави чуда“. Доволно е да се види насмевка на задоволство на лицето на драга личност. Работа: Треба да ги поставите вашите деловни цели и да ги подмирите постојните сметки, не дозволувајте никој да ве престигне. Здравје: Избегнувајте ситуации кои психички ве …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 14.01.2021: Бикот пред нов љубовен занес, Ракот мора преку разговор да дојде до целта,на Стрелците им се препорачува трпечивост…

Овен Љубов: Позицијата на Месечината влијае на вашата емоционална или психичка вознемиреност, потешко е да се разликуваат вашите субјективни желби во однос на реалната слика. Работа: Оптеретени сте со различни одговорности, но правите сè што е потребно за да се концентрирате на приоритетните цели. Здравје: Применете една од техниките на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 13.01.2021: Бикот има одлична деловна можност, но го чека и пријатно изнедадување, Стрелецот мора да одбегнува казна или ривалство, Ракот може да ги исполни емотивните желби…

Овен Љубов: Емоционалниот притисок или дополнителните барања од вашиот партнер поттикнуваат голема непријатност. Работа: Ако се грижите за остварување на своите намери, треба да се прилагодите на утврдените деловни стандарди. Здравје: Ќе ви годат неколку часови здрав сон, обрнете внимание на вашите соништа. Бик Љубов: На состанокот со саканото лице …

Повеќе »