Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за недела, 28.02.2021: Бикот наместо да критикува да се преиспита себе, Ракот треба да се препушти на чувствата, Скорпијата ќе си ги исполни желбите ако…

Овен Љубов: Задржете ги мерките на претпазливост и мудрост, нема причина да искушувате нечија емоционална наклонетост. Потребна ви е дискреција. Работа: Непотребно се вклучувате во ситуации што не ги познавате доволно и на тој начин ги иритирате соработниците. Здравје: Избегнувајте премногу стресни или конфликтни ситуации. Бик Љубов: Наместо да се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 27.02.2021: Бикот не може да одбегне проблеми, Ракот пред голем испит, Јарецот не треба да ги потиснува желбите…

Овен Љубов: Изгледате вознемирено. Подобро е да ја прифатите идејата на вашиот партнер отколку да предизвикате нова љубоморна сцена. Работа: Нека не ве лаже дека сè што слушате е вистина или дека нечии ветувања се доволна гаранција за деловна и финансиска добивка. Здравје: Треба да се ослободите од непотребните грижи. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 25.02.2021: Близнаците најсигурни во семејството, Лавот во дилема, Стрелецот слободно може да се препушти на љубовната инспирација…

Овен Љубов: Емотивните дилеми не треба да се продлабочуваат со погрешни одговори, партнерот очекува да ги исполните ветувањата. Работа: На состанокот со соработниците, повремено ви недостасува трпеливост и чувство за дипломатски манири. Здравје: Одморете се и забавете го брзото темпо. Бик Љубов: Склони сте на чести промени на расположението и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 24.02.2021: Близнаците пребрзуваат со некои акции, Девицата ќе ужива исполнувајќи си ги желбите, Јарецот пред голем испит на доверба…

Овен Љубов: Сакате повеќе емотивно внимание и отстапки отколку што е можно, така што вашиот партнер изгледа вознемирен и мрзоволен. Работа: Договорот со една личност ве обврзува на строга дискреција. Важно е да научите добра лекција за деловното однесување. Здравје: Избегнувајте неумереност, опуштете се по стресни ситуации. Бик Љубов: Конечно …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 23.02.2021: Бикот станува романтичен, Лавот има проблем со однесувањето на партнерот, Стрелецот мора да го промени односот…

Овен Љубов: Не добивате емоционална поддршка. Не го залажувајте вашиот партнер со погрешна приказна, премногу ги потенцирате драмските ефекти. Работа: Размислете посериозно за предупредување или за алтернативно решение. Важно е да се направи разлика помеѓу морална и физичка храброст. Здравје: Треба да ја подобрите концентрацијата. Бик Љубов: Обидете се да …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 22.02.2021: Бикот пред недоразбирање, Ракот поттикнат да преземе иницијатива, Стрелецот наивен дека љубовта доаѓа одеднаш, но…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, се однесувате сомничаво, не сакате да давате ветувања однапред. Користете ја вашата омилена тактика. Работа: Договор со една личност укажува на можен неуспех. Прифатете го поразот достоинствено како поучно искуство. Здравје: Потрудете се да ја подобрите вашата психофизичка состојба. Бик Љубов: Премногу чувствително …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 21.02.2021: Овенот носталгичен, Ракот мора да биде внимателен и да не ветува напразно, Јарецот тврдоглаво оди во проблеми…

Овен Љубов: Изгледате носталгично и премногу размислувате за нечие отсуство. Чувствувате жал за некои пријатни или далечни спомени. Работа: Некои од соработниците тактизираат и работат на деловната стратегија, а сè што треба да направите е да се справите со практичните аспекти и да преземете иницијатива. Здравје: Избегнувајте неумереност и бидете …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 20.02.2021: Ракот ги разрешува љубовните дилеми, Девицата емотивно се насочува на партнерот, Јарецот не се откажува од своите намери…

Овен Љубов: Не давајте големи ветувања. Бидете за нијанса поискрени или поправедни кон вашата сакана личност. Работа: Има дел од вистината за кој мудро молчите. Важно е правилно да ги поставите вашите деловни цели. Здравје: Ослободете се од непотребните дилеми и тензии. Бик Љубов: На состанок со блиска личност, лесно …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 19.02.2021: Бикот мора да ги усогласи односите, Лавот мора да има искрен разговор, Стрелецот пред убави емотивни моменти..

Овен Љубов: Треба да имате доволно трпеливост за вашето семејство, како и за различните проблеми со кои се соочува вашата сакана личност. Работа: Не дозволувајте во вас да преовладува суета или нагон за триумф. Бидете реални. Здравје: Избегнувајте разни психофизички оптоварувања. Бик Љубов: Партнерот има различни забелешки на вашето однесување, …

Повеќе »