Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за четврток, 18.02.2021: Близнаците се дистанцираат, Лавот мора да дозволи нова чувства, Јарецот ако е млад и слободен не треба да се двоуми…

Овен Љубов: Нема потреба да бегате од вистината или да ги потиснувате своите емотивни желби. Работа: Сè има здрава граница, така што работната терапија има позитивни ефекти само под одредени услови. Здравје: Олеснете ја совеста, ќе ви годи доверба. Бик Љубов: Забележувате дека нешто необично се случува со вашиот партнер, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 17.02.2021: Бикот пред пресвртница – само ако се активира, Лавот пред кусо задоволство, Стрелецот мора да мисли во позитивна насока…

Овен Љубов: Заборавете на необичните авантуристички идеи кои можат да ја искомплицираат вашата љубовна врска и „мирен сон“. Работа: Не дозволувајте некој да го преувеличи вашиот неуспех или да ве казни за неподмирени сметки. Здравје: Зачувајте го личното достоинство и трезвеноста на духот, нема причина да бидете нервозни. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 16.02.2021: Бикот се судира со нечија одлука, Лавот презема главна улога и изненадува, Стрелецот може да ги влоши односите во семејството и со партнерот…

Овен Љубов: Позицијата на Месечината влијае на вашата емоционална или ментална вознемиреност, потешко е да се разликуваат вашите субјективни желби во однос на реалната слика. Работа: Оптеретени сте со различни одговорности, но правите сè што е потребно за да се концентрирате на приоритетните цели. Здравје: Применете една од техниките на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 15.02.2021: Близнаците треба да ги надминат несогласувањата, Лавот заморува со бескрајните планови, Скорпијата ќе почувствува нови емотивни вибрации…

Овен Љубов: Партнерот изгледа сомничаво и ова се одразува на вашето расположение. Не сакате да се судирате за ситници што непотребно ве разделуваат. Работа: Ве очекуваат различни обврски, треба да бидете добро организирани. Секој вид на превенција на деловната активност ќе се покаже како драгоцена помош. Здравје: Избегнувајте стресни ситуации …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 14.02.2021: Бикот посебно, емотивно, се зближува, Близнаците премногу храбри – но за нови проблеми, Јарецот покрај стандардното тајно бара ново друштво…

Овен Љубов: На состанок со блиска личност, овозможете си ја омилената забава или разни содржини кои го потврдуваат вашиот добар вкус. Работа: Ако не успеете, променете ја вашата деловна позиција во насока што повеќе одговара на вашиот интерес. Здравје: Нема причина за прекумерна загриженост и напнатост. Бик Љубов: Рецептот за …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 13.02.2021: Бикот доживува голема страст, Лавот пред испит на издржливост, Скорпијата мора да биде трпелива – пред голем испит е…

Овен Љубов: Работите понекогаш изгледаат сосема поинаку од првиот впечаток што го имате. Во средбата со саканото лице постапувајте според вашата совест. Работа: Не мора да се грижите за различни критериуми. Секој од соработниците има свој начин на толкување на настанот. Здравје: Ослободете се од непотребни грижи, подобрете го расположението. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 12.02.2021: Лавот има потреба од подршка, Јарецот неуспешно ги крие чувствата, Рибите ќе ризикуваат – поради љубов…

Овен Љубов: Понекогаш вистината е добро скриена меѓу редови, обрнете внимание на нечии пораки и однесување. Смирете ги страстите. Работа: Во средбата со соработниците, не извлекувајте заклучоци засновани врз чувства или први впечатоци. Здравје: Слободното време посветете го на омилено хоби, опуштете се. Бик Љубов: Важно е да се разберат …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 11.02.2021: Ракот мора да биде дискретен, на Девицата и претстои искрен и отворен разговор, Стрелецот привлекува внимание и делува…

Овен Љубов: Понекогаш вистината е добро скриена меѓу редови, обрнете внимание на нечии пораки и однесување. Стишајте ги страстите. Работа: Во средбата со соработниците, не извлекувајте заклучоци засновани врз чувства или први впечатоци. Здравје: Слободното време посветете го на омилено хоби, опуштете се. Бик Љубов: Нема потреба да се наметнувате …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 10.02.2021: Ракот не сака да има пасивна улога, Девицата воспоставува контрола, Јарецот има неколку комбинации…

Овен Љубов: Повремено го губите трпението, нема причина да се однесувате строго и со многу побарувања кон саканата личност. Работа: Важно е да ја изберете вистинската улога што одговара на вашиот интерес и работа што носи материјални придобивки. Здравје: Слободно прифатете нови предизвици, подобрете го расположението. Бик Љубов: Емоционалниот притисок …

Повеќе »