Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за недела (21.01.2018)

Овен Способни сте да ги реализирате своите идеи. Посакувате пофалби. Ви недостасуваат пари. Односот со партнерот ве збунува, исполнет е со сарказам и кавги. Не сте задоволни со таквата ситуација. Здравствената ситуација ви е оптеретена поради повремената нервоза. Бик Интригите на работа ве оптеретуваат се повеќе. Некој упорно се обидува …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (12.01.2018)

Овен Важно ви е да оставите голем впечаток на своите соработници, па затоа во голема мера ги прифаќате ризичните обврски. Во љубовта делувате вознемирени и имате многу барања. Контролирајте ја импулсивната страна на својата природа, пред да повредите нечии чувства. Бик Очекувате поддршка од наредените а не се осудувате да …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (05.01.2018)

Овен Денот е обележан со лаги и илузии. Можни се професионални проблеми. Ќе ви биде тешко да ги простите грешките и предавството. Потрудете се да не ги мешате невините луѓе и да не им ги препишувате неуспесите Бик Денес ќе се соочите со проблем од професионален карактер, но можна е …

Повеќе »

Голем годишен хороскоп за 2018: За Девиците ќе биде многу успешна, за Овните возбудлива, мистерии за Водолијата…

Овен За Овните 2018. година ќе биде многу возбудлива. Годишниот хороскоп покажува дека целиот напор на Овните ќе се исплати во 2018. година. Година за кариера и приходи, како и позитивна енергија и мотивација. 2018. година ќе биде одлична за овените кога се во прашање парите. Многу од вашите проекти, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (21.12.2017)

Овен Пред вас е исклучително активен период. Задоволни сте од сопствените квалитети, оптимистички му пристапувате на животот. Очекувајте промени на подобро. Работите со кои се занимавате бараат иновации, за кои целосно сте подготвени. Бик Сакате да ја проширите вашата мрежа од бизнис контакти? Денес е идеален ден за тоа. Ќе …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (02.12.2017)

Овен Вашиот оптимизам и ентузијазам полека ќе се намалуваат. Нив ќе ги заменат нервозата и чувството на лутина. На работа бидете внимателни и избегнувајте конфликт со надредените. Во љубовта покажувате себичност. Што се однесува на здравјето, тоа ќе биде добро, а тоа е најважно. Бик Нагласена ви е добрата финансиска …

Повеќе »